Сучасна чоловіча сорочка – багатофункціональний вид одягу. Вона може бути і строгого класичного стилю, і вільного крою на випуск, одягатися з джинсами і з костюмом.
Номер слайду 3
Прообразом чоловічої сорочки можна вважати одяг древніх цивілізацій: древні хітони, туніки римлян. Лицарі середньовіччя одягали льняні сорочки під обладунки, як нижню білизну. Королівські персони і вищий сан носили вишукані сорочки з шовку.
Номер слайду 4
В епоху Ренесансу і Відродження сорочки шиють з найтоншого білосніжного батисту і прикрашають тасьмою і вишивкою.
Номер слайду 5
У 16 столітті сорочки з пишними комірами і манжетами. Вони дорогі і розкішні. Ними гордяться і навіть залишають у спадок.
Номер слайду 6
В кінці 18 століття сорочки практичні, ніяких надмірностей. Прості і лаконічні. Але все ще лишається одягом вищого класу.
Номер слайду 7
Кінець 19 початок 20 століття. Сорочка стає простим одягом. В Америці налагоджене перше масове виробництво. Комір і манжети були знімними та сильно накрохмаленими.
Класичний(classic) Загострені і спрямовані злегка в сторони кінці. Сорочки з таким коміром одягають з костюмом або зі светром з округлою горловиною.
Номер слайду 12
Баттен – даун (Butten-down) Кінці коміра зафіксовані гудзиками (іноді кнопками).
Номер слайду 13
Кент(Oxford) Кути спрямовані донизу. Найбільш розповсюджений вид коміра. Кут, який утворюється між кінцями коміра – гострий.
Номер слайду 14
Французький(Spread) Відкладний комір, загострені кінці якого розведені в сторони і утворюють практично рівну лінію. Рекомендований для краватки з широким вузлом.
Номер слайду 15
Ітон(Club) Широкий відкладний комір з заокругленими кінцями. Ідеальний варіант для трикотажних кардиганів і блейзерів.
Номер слайду 16
Метелик або крило (Wing Tip) Комір-стійка з подовженими загостреними кінцями, які відкладені в сторони. Одягають з фраком, смокінгом або трійкою. Доповнюють метеликом або шийною хусткою.
Номер слайду 17
Мандарин ( Mandarin) Низький комір-стійка у вигляді вузької смужки, щільно облягаючої шию.
Номер слайду 18
Таб(Tab) Високий відкладний комір, кінці якого щільно прилягають до стійки. Іноді з'єднують перемичкою. Носять із застібнутим верхнім гудзиком.
Номер слайду 19
Види манжет: · З застібкою на ґудзики · На запонки
Номер слайду 20
Бувають прямі, круглі, короткі прямокутні (довжиною не більше 6 см), зі зрізаними кутами.
Номер слайду 21
Види застібок: · На планці - коли сорочка обрамлена окремої декоративною смужкою тканини, на яку пришиті ґудзики · Потайні - пришиваються ґудзики на потаємний планці, а петлі ховаються всередині тканини · Звичайні - планка підгинається і пришиваються ґудзики на тканину
Номер слайду 22
В сорочках використовують різні види оздоблення: · накладні кишені · кокетки · латки на ліктях · вишивка · аплікація · малюнки