17 липня о 18:00Вебінар: Відеоуроки: як створювати якісний контент для Ютубу

Презентація "Модернізм в літературі"

Про матеріал
Презентація містить чітко викладений матеріал з зарубіжної літератури. В роботі представлені основні риси та течії модернізму в літературі, а також передумови зародження модернізму
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Модернізм в літературі

Номер слайду 2

Модернізм - загальна назва напрямів мистецтва та літератури кінця XIX - поч. XX ст., що відображували кризу буржуазної культури і характеризували розрив із традиціями реалізму та естетикою минулого. Модернізм виник у Франції наприкінці XIX ст. (Бодлер, Верлен, А. Рембо) і поширився в Європі, Росії, Україні. Модерністи вважали, що не треба шукати у творі мистецтва якоїсь логіки, раціональної думки. Тому мистецтво модернізму і носило переважно ірраціональний характер.

Номер слайду 3

Передумови виникнення модернізмупоглиблення духовної кризи в суспільстві;реакція на відчуження людини;розчарування та невпевненість людини в майбутньому; протест проти грубої матеріальності світу;протест проти реалізму та буржуазної моралі.

Номер слайду 4

Основні риси модернізму:увага до внутрішнього світу особистості;самоцінність людини та мистецтва;розуміння літератури як найвищого знання, що здатне проникати у найінтим - ніші глибини існування особистості і одухотворити світ;пошук нових засобів у мистецтві (метамова, символіка, міфотворчість тощо);прагнення відкрити нові ідеї, що перетворять світ за законами краси і мистецтва.

Номер слайду 5

Етапи розвитку модернізму:декаданс (песимізм, фаталізм. Представники: Артюр Рембо, Поль Верлен, Стефан Малларме, Еміль Верхарн, Моріс Метерлінк, Олександр Блок, Андрій Бєлий)модернізм (Франц Кафка, Джеймс Джойс, Михайло Булгаков, Джордж Орвелл, Герман Гессе, Габріель Гарсіа Маркес)авангардизм ( виник у роки Першої світової війни і в різних формах продовжує існувати досі).

pptx
Додано
25 березня
Переглядів
471
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку