Сучасна українська література. Потрібно виховувати любов до сучасної української літератури, залучати дітей до вивчення творчості сучасних письменників.
У презентації подано аналіз творів Люко Дашвар та Андрія Кокотюхи.
У чому ж секрет успіху письменників? Дізнаєтесь саме тут.
Формула успіху Ім'я («...сама придумала собі ім'я. Усідомлено зібрала докупи склади і літери, що є у іменах дорогих мені людей.» Видавництво («Клуб сімейного дозвілля» - вдало співпрацює з сучасними українськими письменниками, дбає про піар своїх авторів, має власну схему реклами та продажу книг.) Швидкість та робота над твором («Село не люди» (2007) , «Молоко з кров'ю» (2008), «Рай. Центр.» (2009), «Биті є» (2011) - «Куй железо, пока горячо») Постійна участь у літературних конкурсах
Заголовок роману відбиває план смислу роману. 1. «мати» – дієслово. Для кожного герою роману те ВСЕ – індивідуальне: для кого – гроші, для кого – любов, для кого – нероздільна влада, для кого – просто тепла ковдра й гаряча їжа; 2. «мати» – іменник. І дійсно, «мама – все», бо Іветта Андріївна Вербицька, мама Ліди й Платона, – фігура, яка так чи інакше таки вплинула на долю кожного в романі.
По-перше, книги Люко Дашвар – це підкреслено сюжетна проза, що виділяє її з-поміж книжок, серед яких вона зазвичай і продається. У книгарнях її так чи інакше продають неподалік так званої елітарної літератури, експериментальної, всілякого постмодернізму, самі ж твори Дашвар належать більше до масової, популярної літератури. Їх сюжети дуже близькі пересічній людині. Скажімо, у книзі «Рай.Центр» піднято злободенні теми, описано життя людей, які переїжджають з одного міста до іншого або із села до міста на навчання, відносини між великими центрами та провінцією, так званих мажорів, організовану злочинність тощо. По-друге, звісно, на популярність книжок Дашвар вплинуло й те, що вона отримувала різні нагороди від конкурсів – приміром, «Коронація слова» і «Книжка року Бі-Бі-Сі».Також однією з причин прихильності читачів є використання у творах письменниці історичних фактів та подій. Скажімо, як у «Рай. Центрі». Книги з історичним присмаком користуються попитом стабільно. Олег Коцарєв, письменник, критик, журналіст
А.Кокотюха «Темна вода» «Таємниця завжди ірраціональна і містична. Таємниця — щось, що обпікає нас потойбічним холодом, що вкрите мерехтливою пеленою ірреального, що ховається в підсумку, за межами нашого світу. Покров непроникний для звичайного зору, для сприйняття п'ятьма органами чуття, дарованими людині.»