Презентація "Монополізація економіки. Зростання ролі держави в суспільному житті. Завершення формування індустріального суспільства в розвинених країнах світу."

Про матеріал
Розділ 3. Модернізація краї Європи та Америки в останній третині ХІХ – на початку ХХ ст. «Пробудження Азії». У розробці для змішаного навчання скомбіновано навчальний матеріал із завданнями, які представлені у презентації. Такий підхід дозволяє поєднувати різни види роботи на уроці та підтримувати увагу учнів. Представлені в презентації різноманітні вправи та завдання спрямовані на розвиток критичного мислення, вміння встановлювати причинно наслідкові зв’язки та формувати компетентності.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ТЕМА: Монополізація економіки. Зростання ролі держави в суспільному житті. Завершення формування індустріального суспільства в розвинених країнах світу МОДЕРНІЗАЦІЯ КРАЇН ЄВРОПИ ТА АМЕРИКИ В ОСТАННІЙ ТРЕТИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст. «ПРОБУДЖЕННЯ АЗІЇ» Кобернік Л.В

Номер слайду 2

Нові явища соціально-економічного розвитку Зміни в енергетичній сфері (перехід на рідке паливо та електрику) сільському господарстві (сільськогосподарські машини, мінеральні добрива) військово-стратегічній сфері (створювались потужні військово-морські флоти, радіозв’язок. На початку XX ст. почала розвиватися авіація). Пригадайте: 1. Що таке промислова революція (переворот)? Коли і де вона почалася? 2. Якими були наслідки промислової революції (перевороту)?

Номер слайду 3

Монополізація економіки Розгортання індустріалізації, тобто створення великих підприємств, потребувало нових форм організації виробництва та великих фінансових інвестицій. Створення великої машинної індустрії призвело до концентрації виробництва і до виникнення монополій В останній третині XIX ст. сформувалася найбагатша фінансово-промислова група в США — Моргани.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Суспільні зміни в Європі та Америці поява нового типу «ділових людей» особлива соціальна група професійних політиків збільшення чисельності та зростання впливу в державі й суспільстві так званого «середнього класу». «Середній клас» поступово ставав найбільш зацікавленим у зміцненні громадянського суспільства, що формувалося.

Номер слайду 6

Зростання ролі держави

Номер слайду 7

Наприкінці ХІХ — на початку ХХ ст. у провідних країнах світу формувалось індустріальне суспільство. В ньому більшість становило не селянство, залежне від землі, а робітництво, зайняте на заводах та фабриках. Промисловці, підприємці, банкіри, фінансисти, монополісти-мільйонери посідали чільні позиції

Номер слайду 8

Утвердження демократії та становлення основ громадянського суспільства У багатьох європейських країнах та в США основні принципи державного устрою дедалі більше наближалися до доктрини народного суверенітету — тобто визнання народу джерелом політичної влади.

Номер слайду 9

Міграційні рухи В епоху формування індустріального суспільства активізувалися міграційні процеси — переміщення населення з метою пошуку роботи або нового місця проживання.

ppt
До підручника
Всесвітня історія 9 клас (Щупак І.Я.)
Додано
3 грудня
Переглядів
115
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку