Розвиток людини. Розвиток людини відбувається у процесі:росту — фізичні зміни (зросту, ваги, пропорцій тіла);дозрівання — біологічні зміни, запрограмовані генетично (наприклад, статеве дозрівання);навчання — відносно стабільні зміни, що відбуваються у процесі набуття досвіду.- це якісні фізіологічні та психологічні зміни, що тривають від народження до досягнення зрілості.
Номер слайду 3
Виділяють три складові зрілості: фізіологічну (біологічну), психологічну, соціальну.
Номер слайду 4
Ознаки фізіологічної зрілостізавершення фізичного росту;формування статури за жіночим або чоловічим типом;набуття здатності зачати і народити дитину. Статева зрілість настає дещо раніше, ніж біологічна. З цим пов’язані ризики підліткових вагітностей як для матері, так і для дитини.
Номер слайду 5
Ознаки психологічної зрілостіЕмоційної:контроль за виявом емоцій;уміння висловлювати почуття;уміння долати тривогу, невдачі, керувати стресами.Інтелектуальної:уміння прогнозувати розвиток подій і приймати рішення;розвинене критичне і абстрактне мислення, креативність (творче мислення);уміння дискутувати за допомогою аргументів. Духовної:пріоритетність духовних цінностей;усвідомлення важливих принципів, життєвої місії та сенсу життя. Щоб досягти повної зрілості, людина має стати дорослою не лише біологічно, а й «вирости» емоційно, інтелектуально і духовно.
Номер слайду 6
Ознаки соціальної зрілостіМоральна зрілість — уміння розрізняти добро і зло, діяти відповідно до прийнятих у суспільстві соціальних норм. Правова зрілість — набуття усіх громадянських прав і повна юридична відповідальність. В Україні вік досягнення правової зрілості — 18 років.