Атомні електростанції України. Підготувала презентаціювчитель фізики Замглайського ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Сусло Ю. В.
Номер слайду 2
Сьогодні в Україні працює чотири АЕС, на яких діють 15 енергоблоків типу ВВЕР (водо-водяний енергетичний реактор) загальною потужністю 13880 МВт. За останнє десятиліття загальне щорічне виробництво електроенергії в Україні збільшилось, зросла й частка енерговиробітку на атомних електростанціях.
Номер слайду 3
Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) — атомна електростанція, розташована в степовій зоні на березі Каховського водосховища в Запорізькій області України поруч із містом Енергодар. Це найбільша в Європі й шоста у світі атомна електростанція. Вона складається з шести атомних енергоблоків по 1 млн к. Вт кожний.
Номер слайду 4
Рішення про будівництво ЗАЕС було ухвалено в 1978 році. У 1981 р. почалося поетапне спорудження блоків станції. Протягом 1984—1987 р. уведені в експлуатацію чотири енергоблоки.
Номер слайду 5
На Запорізькій АЕС — першій серед атомних станцій України з реакторами типу ВВЕР — побудоване сухе сховище відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП). Його технологія базується на зберіганні відпрацьованих паливних збірників у вентильованих бетонних контейнерах, розташованих на майданчику в межах атомної станції. Проєктний обсяг сховища — 380 контейнерів, що забезпечить на найближчі 50 років зберігання відпрацьованих паливних касет, які будуть вилучатися з реакторів протягом усього терміну експлуатації станції.
Номер слайду 6
У січні 2021 року сталась історична подія, коли Запорізька атомна електростанція вперше у своїй історії вийшла на повну проєктну потужність. Це відбулось після завершення планового ремонту 5-го енергоблоку та завдяки введенню в експлуатацію лінії електропередачі 750 к. В від ЗАЕС до підстанції «Каховська», що дозволило видати повну потужність станції 6000 МВт у енергосистему України. До введеня нової лінії потужність станції мала мережеве обмеження у 5300 МВт.
Номер слайду 7
Ю́жно-Украї́нська а́томна електроста́нція — атомна електростанція, розташована в степовій зоні на лівому березі річки Південний Буг, при Ташлицькому водосховищі, неподалік (на схід) від міста Южноукраїнська, що в Миколаївській області. Збудована у 1975–1982 роках.
Номер слайду 8
Щорічне вироблення електроенергії на АЕС перевищує 17 млрд кіловат-годин, що становить понад 10 % загальнодержавного виробництва електроенергії і близько 25 % її виробництва атомними електростанціями України.
Номер слайду 9
Рі́вненська атомна електростанція (РАЕС) — перша в Україні атомна електростанція з енергетичним водо-водяним реактором типу ВВЕР-440 (В-213) та найстаріша з діючих АЕС в Україні. Розташована біля міста Вараш, є відокремленим підрозділом ДП «НАЕК «Енергоатом». Рівненська АЕС розташована на західному Поліссі, біля річки Стир.
Номер слайду 10
Відлік своєї історії станція веде з 1971 року, коли почалося проектування Західно-Української АЕС, яку пізніше перейменували в Рівненську АЕС. Будівництво станції почалося в 1973 році. Два перших енергоблоки з реакторами ВВЕР-440 уведені в експлуатацію в 1980—1981 роках, а 3-й енергоблок — мільйонник — в 1986 році.
Номер слайду 11
27 грудня 2019 року на Рівненській атомній електростанції запустили в роботу комплекс з переробки радіоактивних відходів (КПРАВ). У грудні 2020 року в експлуатацію введено Технічний центр автоматизованих дистанційних засобів контролю металу.
Номер слайду 12
Хмельни́цька а́томна електроста́нція (ХАЕС) — атомна електростанція, яка розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. На електростанції працює 2 ядерних реактори ВВЕР-1000 (підключені у 1987 і 2004 роках) загальною потужністю 2000 МВт. Основне призначення станції — покриття дефіциту електричних потужностей в Західному регіоні України.
Номер слайду 13
22 листопада 2021 року державна компанія «Енергоатом» і американська електротехнічна компанія «Westinghouse Electric» підписали угоду про будівництво двох нових атомних енергоблоків для Хмельницької АЕС