Презентація на тему: Державний орган

Про матеріал
Дана презентація детально розповідає, що таке державний орган історію появи, класифікаію та характеристики державного органа.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Державний орган

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Орган держави – це структурно організований колектив державних службовців або окрема службова особа з владними повноваженнями (наприклад, Президент України, Уповноважений ВР з прав людини), створений на законних підствах для виконання конкретних завдань і функцій держави.

Номер слайду 4

Державний орган характеризується такими ознаками: Здійснює від імені держави передбачені законом функції у відповідній сфері діяльності;Володіє державними повноваженнями;Має відповідну компетенцію (сукупність завдань, функцій, повноважень);Характеризується відповідною організаційною структурою; формується в порядку, встановленому законом. Видає обов’язкові для виконання приписи, реалізація яких забезпечується можливістю застосування примусу.

Номер слайду 5

Класифікація органів держави. ВиборніТакі, що призначаються. Успадковані

Номер слайду 6

Класифікація органів держави. За способом утворення (виборні, такі що призначаються, успадковані);За територією, на яку поширюється їхні повноваження (загальні, місцеві);За складом (колегіальні, одноосібні);За характером і змістом діяльності ( законодавчі, виконавчо-розпорядчі, судові, контролювально-наглядові тощо);

Номер слайду 7

Теорія розподілу влад

Номер слайду 8

Англійський філософ Дж. Локк перший запропонував розгорнуту теорію розподілу влад. Визначаючи зміст теорії, Дж. Локк писав, що потрібно розрізняти три влади – законодавчу, виконавчу й союзну (федеративну). Судова влада, за Дж. Локком, поглинається виконавчою. Французький мислитель 18 століття Ш. Монтес’є розвинув ідеї, які сформував Дж. Локк.

Номер слайду 9

Сьогодні ідея розподілу влади знаходить своє відображення в конституціях майже всіх країн світу. У Конституції України зазначено, що державна влада належить народові, оскільки народ є носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Україні, яку він здійснює безпосередньо, а також через органи державної влади та місцевого самоврядування. Конституція України Стаття 6. Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.

Номер слайду 10

Парламент – виборчий орган влади, що в різних країнах має різні назви – РАДА, СЕЙМ, СЕНАТ, СКУПЩИНА, ДУМА, ЗБОРИ, ДИВАН, МЕДЖЛІС, КОНГРЕС, КНЕСЕТ, КОРТЕСИ, АЛЬТИНГ, СТОРТИНГ тощо. Парламент буває однопалатний або двопалатний. Однопалатний парламент, як правило, створюється у прости за формою устрою державах (Верховна Рада) Двопалатні парламенти (бікамералізм) існують у федеративних державах (США, Польща).

Номер слайду 11

Основна функція парламенту – законотворча діяльність, але, окрім неї, законодавчий орган має низку інших важливих повноважень: Представницькі;Засновницька (установчі);Контрольовані (контроль за роботою уряду, інших посадовців виконавчої влади);Фінансової та інших

pptx
До підручника
Правознавство (профільний рівень) 10 клас (Наровлянський О.Д.)
Додано
13 жовтня
Переглядів
209
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку