Зими у Фінляндії тривалі, морозні, з сильними вітрами і великою кількістю снігу. Зазвичай тривають близько 100 днів. Середні температури лютого складають від −3 °С на південному заході до −14 °С на півночі. У північній частині країни, зокрема, в Лапландії, зими особливо довгі та холодні. Найнижчі температури сягають −45 °C. Літо відносно тепле, але коротке, середні температури липня від +17 на півдні до +14 на півночі. У найтепліші дні липня температури можуть сягати понад 35 °C
Самі фіни не називають свою країну Фінляндією, для них це слово чуже, і має германське походження. У фінській мові навіть немає звуку «ф». Для них їхня країна — Суомі, а самі вони — суомалайсет (народ Суомі). Історію походження назв Суомі та Фінляндія достеменно не встановлено. Раніше була поширена версія, що Суомі означає «країна боліт». Одна гіпотеза вказує, що «суомі» утворилося від слова, яке означало «індоєвропеєць» і яке є спільнокореневим, наприклад, з латинським homo 'людина'. ВІДОМОСТІ
Прапор фінських військових. У багатьох людей прапор ВПС Фінляндії викликає шок. Та це не свастика чи фашизм. Цей рунічний знак, що позначає сонце і його кругообіг, шанувався фінами ще задовго до того, як Гітлер задався маніакальною ідеєю захопити весь світ. Ще в 1918 році свастика була визнана символом Військово-Повітряних Сил Фінляндії. Після закінчення Другої світової фіни зобов'язалися прибрати цей одіозний значок зі стяга ВВС, але так цього і не зробили. Вони аргументували тим, що у нацистів свастика похила, тоді як символ Сонця - прямий.
На території знаменитої Лапландії живе Санта Клаус. Фіни називають його Joulupukki. Він реально існує і живе в Корватунтурі. У нього є офіс і поштова скринька, куди листи приходять 365 днів в році. У Joulupukki навіть є паспорт громадянина Фінляндії, де замість дати народження написано “давним-давно”.
Унікальне північне сяйво спостерігається майже по всій території Фінляндії. Місцеві називають його Aurora Borealis. Це явище спостерігається в північних регіонах, максимально наближених до північного полюса. У південних регіонах або в Гельсінкі спостерігати за північним сяйвом можна також, але набагато рідше.
Фінляндія вважається найбільш популярним місцем проведення чемпіонатів світу в дуже суперечливих або навіть смішних дисциплінах. Серед них можна назвати такі: чемпіонат по носінню дружин, метання мобільних телефонів, пошуку комарів, болотного футболу, спортивної сауни і навіть гри на уявній гітарі. Наприклад, переможець “Чемпіонату світу з носіння дружин” отримує стільки літрів пива, скільки важить його дружина
У Фінляндії сума дорожнього штрафу залежить від двох чинників: тяжкості злочину та доходів водія. Найбільший штраф був виписаний в 2003 році в Гельсінкі чоловікові на ім’я Юссі Салоноя. Відомий у Фінляндії мільйонер їхав в місті зі швидкістю 80 км/год під знак 40 км/год. За таке порушення йому виписали штраф у 170 тис. євро, – цікавий факт!
1941 - 1944 — Радянсько-фінська війна (Війна-продовження, або Каре́льська кампа́нія) (1941—1944)Цікавим фактом являється Порккала — коридор залізниці між Гельсінкі та Турку, який було передано під юрисдикцію Радянського Союзу після другої світової війни. При проходженні потягу через цей коридор пасажирам закривали віконні штори, аби вони не могли дивитися на цю частинку Радянського Союзу у Фінляндській республіці.
Більшість населення Фінляндії (92 %) в повсякденному спілкуванні використовують фінську мову. На південному заході країни порівняно більше поширена шведська мова (5,6 %), яка, втім, суттєво відрізняється від шведської мови у Швеції. Однак офіційними є обидві. Іншими мовами розмовляють 2,4 % населення (саамі- та російськомовна меншості) (2003). Мова саамі (саамська, лапландська) є рідною приблизно для 1700 осіб саамів.
Фінляндія рік за роком входить до списку найблагополучніших країн світу, а також до списку країн з найкращими умовами для життя, нарівні з Норвегією. Кумедний факт – холодна, загалом-то, Фінляндія посідає перше у світі місце за споживанням кави на душу населення. Людей у Фінляндії лише втричі більше, ніж саун
Калакукко — фінський національний пиріг із риби із салом, запечений у житньому тісті. Зовні нагадує житній хліб. Це ситна та смачна закуска. Граавилохи — сира риба цінних порід, виготовлена в сухому пряному маринаді. Подають її як холодну закуску під кропово-гірчичним соусом, з карельськими пиріжками, на житньому хлібі або з вареною картоплею.
Калалаатіко — традиційна друга страва, яка готується з популярної в країні картоплі з обов'язковим оселедцем. Їх гасять разом, приправляючи соусом. Калайкейтто — цю страву можна назвати молочною юшкою, принаймні в ній використовують молоко та рибу. Мяммі — це каша. І готують її з житнього борошна та солоду з додаванням солі та цукру. Кашу довго печуть у печі. Внаслідок цього в ній зовсім мало калорій. Зате їдять її із вершками, цукром або ванільним кремом.