Робота з таблицею:{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Учасники Причини участі в Хрестових походах Мета Духовенство Церква була багатим землевласником, прагнула збільшити свої володіння на Сході. У Європі не залишилося вільних земель. Захопити нові землі на Сході. Поширити вплив християнства на Схід. Збільшити прибутки. Дрібні безземельні рицаріМолодші сини феодалів не отримували землю у спадщину. Розбагатіти на грабунках. Одержати вільні землі. Селяни (складали більшість)Були кріпаками. Голодували. Потерпали від малоземелля та сваволі феодалів.- Одержати свободу й землю.
Цікаво знати. Арабські джерела твердять, що хрестоносці “день за днем… грабували, завдаючи мусульманам незліченних бід, залишаючи по собі лише розорення й спустошення. Повсюдно вони сіяли вогонь своєї люті, були жорстокими й несправедливими до населення”. Еміль Сигнол. Завоювання Єрусалиму хрестоносцями. 15 липня 1099 р.
Мета створення орденів: Підтримка і стимулювання руху хрестоносців;Збройний захист Святої Землі від невірних. Значення діяльності орденів: Сприяли укріпленню католицької церкви, перетворивши її на справжню державу з власними землями. Церква набула право накладати інтердикт на область або країну, проголошувати анафему або відлучати від церкви будь-яку особу.
Дитячий хрестовий похід 1212 р. Звільняти Гроб Господній та помститися за своїх батьків та дідів, що загинули в перших хрестових походах, рушили сотні тисяч підлітків. Частина дітей загинула під час переходу через Альпи, решту заманили на свої судна купці та продали в рабство в Алжир.
Восьмий хрестовий похід (1270 р.)Похід на Туніс французького короля Людовіка ІХ Святого . У війську хрестоносців розпочалася епідемія чуми, від якої й помер король.1291 р. єгипетські війська взяли Акру – останню фортецю хрестоносців на Близькому Сході. Епоха Хрестових походів на Схід завершилася.
Наслідки хрестових походів: Утворення нових держав;Зруйнування Константинополя – центру східної християнської культури;Значні людські втрати;Знищення пам´яток культури народів Сходу;Зміцнення торгівельних зв´язків між Заходом і Сходом через Середземне море;Знайомство європейців з новими ремеслами та рослинними культурами (рис, лимон, кавун, абрикос і ін.). Зміни в побуті;Розширення знань європейців і мусульман одне про одного та про навколишній світ;Загострилася конфронтація між мусульманським та християнським світами.