16 червня о 18:00Вебінар: Збереження здоров’я дітей з особливими освітніми потребами

Презентація на тему: Кількість населення в світі та Україні. Чинники, що впливають на кількість населення: природний рух, міграції. Міграційна політика держав".

Про матеріал

Презентація з географії для учнів 8 класу.

Розділ IV. Населення України та світу. Тема 1. Демографічні процеси та статево-віковий склад населення світу та України. Урок 1 "Кількість населення в світі та Україні. Чинники, що впливають на кількість населення: природний рух, міграції. Міграційна політика держав".

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема 1. Демографічні процеси та статево-віковий склад населення світу та України. Розділ IV. Населення України та світу

Номер слайду 2

Зміст навчального матеріалу. Кількість населення в світі та Україні. Чинники, що впливають на кількість населення: природний рух, міграції. Міграційна політика держав. Статево-віковий склад населення світу й України. Тривалість життя населення. Зміна кількості населення в світі та Україні. Регіональні відмінності демографічних процесів. Дослідження П. Чубинського. Демографічна політика. Механічний рух населення: причини і види міграцій, основні напрямки міграційних потоків у світі та Україні. Українська діаспора. Міграційна політика.

Номер слайду 3

Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів. Учні називають кількість населення світу, найбільших за його кількістю країн, України;розуміють поняття «природний рух населення», «демографічний вибух», «демографічна криза», «демографічна політика», «еміграція», «імміграція»;визначають показники народжуваності, смертності, природного й механічного руху, частки жінок і чоловіків, окремих вікових груп у структурі населення країни (регіону);показує на карті і називає регіони світу, країни, області в Україні з найбільшою і найменшою кількістю населення, природним приростом, країни з найбільш численною українською діаспорою; Знаходять в різних джерелах інформацію, що характеризує населення світу й окремих країн, України та її областей;пояснюють демографічну ситуацію, що склалася в різних регіонах України;аналізують статево-вікові піраміди України та країн світу (на вибір);характеризують демографічні показники населення країни за сукупністю картографічних і статистичних матеріалів, механічний рух населення в Україні;Оцінюють важливість знань про демографічні процеси в Україні і країнах світу

Номер слайду 4

Практичні роботи з теми «Демографічні процеси та статево-віковий склад населення світу та України». 11. Обчислення показників природного та механічного руху населення в різних регіонах України.12. Аналіз статево-вікових пірамід України та окремих країн світу

Номер слайду 5

Соціальна географія – вивчає населення. Насе́лення — сукупність людей, що постійно живуть у межах якоїсь конкретно вказаної території (районі, місті, області, частини країни, країні, континенту чи всієї земної кулі). Наука, яка вивчає розмір, структури, динаміку руху і розвиток населення - демографією.

Номер слайду 6

Місце соціальної географії в системі наук. Соціологія. Етнографія. Статистика. Демографія. Географія населення-розміщення

Номер слайду 7

Населення планети Земля =20 тисяч людських поколінь = 80 млрд. чол.Індія

Номер слайду 8

Демографія – вивчає процеси відтворення, зміну поколінь через природний рух населення. Природний рух населення -Природній приріст. Смертність. Народжуваність. Вимірювання: %0 проміле, або кількість чол. На 1000 жителів/ рік

Номер слайду 9

Природній приріст = Н-С Природній приріст. Смертність. Народжуваність. Природній приріст. Смертність. Народжуваність. Природній приріст. Смертність. Народжуваність. Від'ємний. Додатній. Депопуляція

Номер слайду 10

Депопуляція – системне зниження чисельності населення країни«Старіння нації» - зростання частки людей літнього віку

Номер слайду 11

7 млрд. чол. Загальна кількість населення світу

Номер слайду 12

На Чисельність населення впливають: Природній рух Механічний рух

Номер слайду 13

Країни-лідери за чисельністю населення1,379 мільярди чоловік (2016)

Номер слайду 14

Країни-лідери за чисельністю населенняІндія 1,252 млрд осіб на 21 січня 2017

Номер слайду 15

Країни-лідери за чисельністю населення. США населення — 315 663 000 осіб (оцінка 2013 року, 3 місце у світі)

Номер слайду 16

Країни-лідери за чисельністю населенняІндонезія  на червень 2010 року, населення становить понад 237 500 000 осіб 

Номер слайду 17

Країни-лідери за чисельністю населення. Бразилія 192 376 496 (5-та)

Номер слайду 18

Фактори, що впливають на розміщення населення: Природні умовиІсторичніДемографічніСоціально-економічні

Номер слайду 19

Демографічна політика. Китай. Характер політики Китаю«Одна сім’я — одна дитина», схоже, що найближчим часом вона не припиниться. 19 січня 2010 року віце-прем’єр Китаю Лі Кецян заявив, що «Китай продовжить прагнути до низьких показників народжуваності».

Номер слайду 20

Демографічна політика в Індії проходить під схожим девізом: "Мала сім'я - щаслива сім'я". боротьба з перенаселенням в Індії не настільки ефективна, як в Китаї. Про це говорять і "сухі" цифри. Населення Індії росте в три рази швидше, ніж населення КНР. 

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Механічний рух населення міграції  (лат. migratio — переселення) — механічні переміщення людей через кордони тих чи інших територій зі зміною місця проживання назавжди, на більш-менш тривалий час або з регулярним поверненням до нього.

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Міграційна політика держав - комплекс законодавчих, організаційних, економічних заходів, спрямованих на регулювання в'їзду в країну і виїзду з країни населення, і зокрема робочої сили.Імміграційне законодавство передбачає певні вимоги до рівня освіти, стажу роботи, до здоров'я, віку, політичного і соціального світогляду іммігранта. Приймаюча країна, як правило, обмежує тривалість перебування іноземних робітників у країні; вимагає проходження процедури визнання документів про освіту тощо. Залежно від національного складу приймаючої країни може враховуватися і національність іммігранта. Для регулювання процесу імміграції використовується імміграційна квота – кількість іноземних працівників, які можуть в'їхати в країну протягом певного терміну.

pptx
Додано
16 травня 2018
Переглядів
7613
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку