Презентація на тему:"Клейові з'єднання деталей швейних виробів".

Про матеріал
В матеріалі подано про види клейових матеріалів їх застосування. Виконання технологічних операцій відповідно до обраного виробу та технології його виготовлення
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Асортимент клеїв і клейових прокладкових матеріалів, способи виготовлення, область застосування клейової технологіїучитель трудового навчання Герасимчук Надія Вікторівна

Номер слайду 2

При виробництві одягу широко застосовують клейові матеріали на основі синтетичних полімерів. Їх використання дозволяє суттєво підвищити якість обробки одягу і продуктивність праці. Процес склеювання – це перетворення клейової речовини при певній температурі в термопластичний шар і міцне з'єднання склеюваних матеріалів при певному тиску протягом певного часу. Міцність склеювання визначається адгезією (сила щеплення клею з поверхнею матеріалу) когезією (сила взаємного щеплення між частинками клею).

Номер слайду 3

Клеї для одягу повинні бути:- достатньо еластичні;- стійкі до вологи і світла;- не змінювати своїх властивостей при зміні температури;- бути зручними і безпечними в користуванні. При виборі клею треба враховувати:- умови експлуатації виробів;- способи їх очищення від забруднень (прання і хімчистка);- величину і напрям зусиль в клейових швах;- клеї не повинні містити речовин, шкідливих для людини.

Номер слайду 4

Клейові матеріали:- клейові пружкові тканини;- прокладні клейові матеріали;- клейові нитки;- клейова павутина;- поліетиленова сітка. Найпоширеніші в швейному виробництві клейкові матеріали з ПА, ПЕ і ПВХ покриттям. Клейові матеріали на основі поліамідів характеризуються достатньою міцністю, високою пружністю і стійкістю до розчинників, які використовуються при хімічному очищенні. Застосовуються для виробів, які не піддаються пранню.

Номер слайду 5

За характером розміщення частинок порошку розрізняють матеріали з регулярним (впорядковані) і нерегулярним розміщенням частинок. Клейову пружкову тканину виробляють з клейовим точковим ПА покриттям. Клейовий порошок наносять на бязь або мадаполам (арт. 300, 301, 302). Після нанесення клейового покриття тканини мають новий артикул (176, 170, 171, 172).

Номер слайду 6

Прокладні клейові матеріали одержуються на основі льняних бортових тканин, бавовняних тканин розріджених структур - тканин з віскозної або з віскозно-лавсанової пряжі, і на основі нетканих полотен. Прокладні клейові матеріали на основі нетканих полотен мають високу пружність, немнучість, добру повітропроникність, малу усадку, рівномірні механічні властивості в усіх напрямках, не обсипаються. Є найперспективніші як клейові матеріали.

Номер слайду 7

Клейову нитку (моно- або комплексну) одержують методом екструзії, продавлюючи розплав поліаміду ПА 6/66 або ПА 6/66/610 через фільєру з отворами певного розміру - найчастіше 0,3 і 0,5 мм. Клейова павутинка – це неткане полотно з тонких волокон з розплаву полімерів ПА 6/66\610 і платаміду М-995. Формують павутинку аеродинамічним способом. Використовують клейову нитку і павутинку для з'єднання двох шарів тканин шляхом гарячого пресування (для закріплення країв, шліци, низу виробу).

Номер слайду 8

Клейовий прокладний матеріал термолан складається з віскозних(70%) і нітронових(30%) волокон, з’єднаних латексом БНК-40/4 з клейовим покриттям ПА 6/66. Застосовують при виготовленні верхніх трикотажних виробів, які піддаються багатократним хімчисткам. Клейові матеріали з поліетиленовим покриттям використовуються при виробництві швейних виробів, які підлягають пранню – сорочки, плаття, блузки. Поліетиленове покриття, яка наноситься на тканину, може бути суцільне і точкове, відповідно – жорсткий і напівжорсткий матеріал для комірів і манжет сорочок.

Номер слайду 9

Поліетиленова сітка, яку одержують екструзією, являє собою неорієнтоване полотно з вічками. Застосовуються для дублювання деяких деталей швейних виробів з метою надання їм формостійкості і для закріплення низу виробів. ПВХ-клеї використовуються для одержання водостійких швів(для прогумованих виробів). Застосовують у вигляді пластикатів і пасти.

Номер слайду 10

На сьогоднішній день швейні підприємства України мають у своєму розпорядженні широку гамму прокладкових матеріалів, основна частка яких представлена закордонними фірмами - виробниками Kufner, Freudenberg, Hänsel,+ Hoff (ФРН), Lainierе de Picardie (Франція), Firet (Нідерланди), Webb, Staflex Bonding LTD, Wilen (Англія), Хунгаротекс (Угорщина), Haus Gigli (Швейцарія), Camela (Польща) та ін.. Сучасне устаткування для виробництва клейових матеріалів дозволяє випускати клейові матеріали різного призначення при широкому варіюванні складу клейових речовин, геометрії нанесення клейового покриття, кількості нанесення клею.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Дякую за увагу!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Шабанова Оксана
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
24 вересня 2022
Переглядів
2392
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку