Презентація до уроку "Клімат Євразії"
Ознайомити учнів з особливостями формування клімату Євразії, сформувати знання учнів про кліматичні пояси і типи клімати Євразії
Клімат ЄвразіїВчитель: Білоус. Вікторія Анатоліївна
Номер слайду 2
Особливісті клімату Євразії: Велика протяжність Євразії з півночі на південь та із заходу на схід. Різкі відмінності у кількості отримуваного сонячного тепла в різних її частинах. На материку є всі кліматичні пояси. Віддаленість середньої частини від океанів - збільшення континентальності клімату. У кліматичних поясах утворюються кліматичні області.
Номер слайду 3
Географічна широта-10°0°+10°+20°+30°
Номер слайду 4
Циркуляція атмосфери. Північне полярне коло. Північнийтропік. Екватор В. ТВ. ТН. ТН. ТПівнічно-східні Західне перенесення. Пассати
Номер слайду 5
Мусони. Зимній Літній В. Т. Н. Т. Взимку мусон формує теплу, суху із слабким вітром погоду. Влітку мусон приносить теплу і вологу погоду. Він дме значно сильніше, приносячи на материк грози, штормові вітри.
Номер слайду 6
Добавить заголовок слайда - 1 Вплив океанічних течій. Північно – Атлантична течія. Мусонна течія. Течія Куросіо. Курильська течія. Атлантичні повітряні маси, формуються над теплою Північно -Атлантичною течією, вони обігрівають взимку прибережні райони Європи. Тихоокеанські повітряні маси, що формуються над холодною Курильською течією, охолоджують прибережні райони Азії.
Номер слайду 7
Вплив рельєфу Високі гори закривають материк з півдня і сходу від проникнення повітряних мас Тихого і Індійського океанів. На заході і півночі Євразії рельєф рівнинний. Тут материк перебуває під впливом Атлантики і Північного Льодовитого океану.
Номер слайду 8
Вплив океанівк. АПм. АППівнічно Льодовитий океанм. ППк. ППк. ППм. ППАтлантичний океан. Тихий океанм. ТПм. ЕПм. ЕПІндійський океан. Повітряні маси з океанів приносять опади. З просуванням в глиб Євразії, вони змінюють властивості - з вологих вони перетворюються на сухі. Взимку з теплих перетворюються на холодні, а влітку з прохолодних - в жаркі.
Номер слайду 9
Тип клімату Арктичний. Зима тривала і дуже холодна. У серпні випадає сніг. Температура взимку 40; літом +5;опадів 250 мм;
Номер слайду 10
Добавить заголовок слайда - 4 Тип клімату Субарктичний Зима холодна з температурами до -30; Літо прохолодне (до+10 С), але більш тривале. Взимку арктичне повітря влітку помірне повітря. Помірний
Номер слайду 11
Добавить заголовок слайда - 5
Номер слайду 12
Переважає хмарна похмура погода з дощами і туманами. Опади у вигляді дощу і тільки напівночі випадає сніг. Взимку ясна, морозна погода з низькою хмарністю. Випадає сніг. Літо сухе і тепле. Велика частина опадів випадає в літку. Зима дуже холодна, Літо жарке. Опади випадають рідко. В зимку поверхня промерзає на велику глибину. Ясна сонячна погода. Взимку суха і морозна погоду майже без опадів, тому сніговий покрив тонкий, а місцями його немає. Велика частина опадів випадає влітку.
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Тип клімату субтропічний середземноморський. Зимою досить тепло, йдуть дощі, а влітку спекотна й суха погода. Тип клімату субтропічний континентальний Зима достатньо холодна, а літо спекотне. Опадів мало. Тип клімату субтропічний мусонний. У зимку холодно та сухо, а влітку щільна хмарність та рясні дощі безперестанку.
Номер слайду 15
Увесь рік ТП, високий тиск, посушлива безхмарна погода. Опадів випадає не більше 250 - 300 мм. Пасати північно-східного напряму.
Номер слайду 16
У різні сезони року панують різні повітряні маси: взимку -ТП, літом- ЕП. Великий вплив мають мусони. Зимовий мусон приносить сухе ТП, тому зима трохи прохолодніша за літо, але опадів мало. Літній мусон приносить вологе екваторіальне повітря, тому літо жарке і дуже вологе.
Номер слайду 17
Розташований на півостровах і островах в південній частині материка. Жарке і вологе ЕП обумовлює високі температури, щедрі дощі впродовж усього року.
Номер слайду 18
Домашнє завдання1. Опрацювати § 452. Скласти таблицю «Типи клімату Євразії» за зразком:{BC89 EF96-8 CEA-46 FF-86 C4-4 CE0 E7609802}Тип клімату. Географічне положення. Кількість опадів. Середні температури липня та січня. Переважаючі повітряні маси