Презентація на тему "Коронавірус"

Про матеріал
Презентація на тему "Коронавірус" Профілактика, інфікування і поширення.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Коронавірус профілактика, інфікування і поширення

Номер слайду 2

План. Профілактика: правила, яких слід дотримуватись, щоб не захворіти. Якими шляхами передається даний вид вірусу. Як швидко поширюється коронавірус.

Номер слайду 3

Що таке коронавірус? Коронавірус — це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи та шлунково-кишкового тракту. Коронавірус є зоонозною інфекцією, тобто може передаватися людям від тварин. Для людини хвороботворними є респіраторні та кишкові коронавіруси. Найчастіше зустрічається респіраторний різновид захворювання, який зазвичай діагностується, як гостра респіраторна вірусна інфекція. Віруси нестійкі у зовнішньому середовищі. Збудники не можуть передаватися через предмети, дверні ручки, посилки, продукти (банани, мандарини, м'ясо, риба і т.д.). Вони миттєво гинуть при температурі понад 50 градусів, руйнуються під дією хлороформу, формаліну, етилового спирту або ефіру. Коронавірус добре переносить заморожування.

Номер слайду 4

Шляхи зараження та механізми розвитку. Джерелом коронавірусу можуть бути дикі та домашні звірі, мавпи, птахи, змії та інші тварини. Джерелом нового типу збудника (2019 n. Cov) стали, ймовірно, кажани. Вірус передається повітряно-крапельним, повітряно-пиловим, фекально-оральним шляхом. До факторів передачі відносяться виділення носоглотки, блювотних мас, фекалії птахів, тварин, хворої людини. У людей сприйнятливість до коронавірусу дуже висока, захворювання загрожує всім віковим групам. На сьогоднішній день патогенетичні механізми розвитку коронавірусної інфекції вивчені недостатньо. Вхідними воротами для інфекції є слизова оболонка верхніх дихальних шляхів. При ураженні збудником 2019 n. Cov інфікування стрімко поширюється на бронхи та легені.

Номер слайду 5

Клінічні прояви. Для більшості коронавірусних інфекцій інкубаційний період обмежений 2-3 добами. Однак, для коронавірусу 2019 n. Cov цей період може становити від 1 до 14 днів (в середньому 10 днів). Протягом усього цього періоду людина може заражати інших. Протікає захворювання, найчастіше, як звичайний грип, парагрип або будь-яка інша гостра респіраторна інфекція з усіма характерними для них ознаками.

Номер слайду 6

Характерні симптоми коронавірусу при респіраторній формі:біль при ковтанні, чханні;риніт;головний біль;кашель;прояви гіпоксії;підвищення температури;лихоманка;м'язовий біль.

Номер слайду 7

На початковому етапі зараження новим типом збудника ознаки коронавірусу збігаються з усіма ознаками звичайної застуди: сухий кашель, слабкість, підвищення температури. У деяких пацієнтів відзначаються ураження очей (кон'юнктивіт) та діарея. Якщо захворювання протікає в легкій формі, запалення легенів не розвивається й весь патологічний процес обмежується слабо вираженими симптомами. У таких випадках температура може підійматися незначно або взагалі залишатися в межах норми. При важких формах захворювання стан пацієнта швидко погіршується, підіймається дуже висока температура, з'являється непродуктивний сильний кашель, розвивається дихальна недостатність. Стан хворого значно погіршується, якщо є супутні захворювання.

Номер слайду 8

Особливості захворювання у дітей. У дітей інфікування може поширюватися на нижні відділи дихальних шляхів, викликаючи біль в грудях при диханні та задишку. Спостерігається запалення гортані, шийний лімфаденіт, свистячі та сухі хрипи в легенях.

Номер слайду 9

Особливості перебігу та ускладнення. При звичайній коронавірусній інфекції повне одужання зазвичай настає через 5-7 днів. Віруси mers та sars cov, як правило, ускладнень не викликають і прогноз захворювання сприятливий. Якщо захворювання протікає у більш важкій формі, на одужання може піти два та більше тижня. У важких випадках наслідки коронавірусу вкрай несприятливі: Виражена інтоксикація. Ознаки набряку легенів. Прогресуюча гостра дихальна недостатність. Поліорганна недостатність. Прогноз при такому перебігу захворювання несприятливий.

Номер слайду 10

Профілактика. На сьогодні специфічних заходів профілактики коронавірусу немає — вакцина поки не розроблена. При появі найменших симптомів захворювання рекомендується перебувати вдома. У період великої захворюваності оточуючих необхідно максимально обмежити контакти з оточуючими людьми, уникати стовпотворіння, не відвідувати місця великого скупчення людей.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Висновки. Коронавірус є надзвичайно небезпечним видом вірусу. Його симптоми дуже подібні до симптомів звичайного ГРВІ. При перших проявах звертатись до лікаря- інфекціоніста або сімейного лікаря. Не займатися самолікуванням. Дотримуватись простих правил особистої гігієни.

pptx
Додав(-ла)
Васіна Оксана
Додано
26 січня 2022
Переглядів
4262
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку