Марокко – країна на півночі Африки. Марокканський берег омивається Атлантичним океаном, та через Гібралтарську протоку переходить до Середземного моря. Кордони сучасного Марокко в деякій їх частині понині залишаються спірними.
Номер слайду 3
Назва «Марокко» походить від іспанського «Marruecos», португальського «Marrocos», середньовічного латинського «Morroch», що створена від іменування тодішньої столиці Marrakesh (Марракеша). Назва «Маракеш», в свою чергу, походить із берберської й дослівно означає «Земля Бога». Повне арабське ім'я al-Mamlaka al-Maġribiyya перекладається як «Західне Королівство», та нерідко застосовується коротка назва al-Maġrib (Захід).
Номер слайду 4
Прапор. Герб
Номер слайду 5
Столиця - Рабат, найбільше місто — Касабланка
Номер слайду 6
Політичний устрій - Конституційна монархія з виборним парламентом. Голова держави - Мохаммед VI з 1999.
Номер слайду 7
Населення - 33,241 млн чол., з яких 60% ідентифікують себе арабами, 38% — бербери.
Марокко — аграрна країна з відносно розвинутою гірничодобувною та обробною промисловістю
Номер слайду 14
Земельні ресурси Марокко (оцінка 2011 року):придатні для сільськогосподарського обробітку землі — 67,5 %,орні землі — 17,5 %,багаторічні насадження — 2,9 %,землі, що постійно використовуються під пасовища — 47,1 %;землі, зайняті лісами і чагарниками — 11,5 %;інше — 21 %[1].
Номер слайду 15
Марокко є третім у світі за виробітком фосфатів, та зміна цін на них на світовому ринку значно впливає на економіку Марокко в цілому
Номер слайду 16
Переваги економіки: стимулююча економіку політика і дешева робоча сила залучають інвестиції. Вже зараз розвинена туристична галузь має ще більш значний потенціал; видобуток фосфатів і сільське господарство. Слабкі сторони: високе безробіття (23%) і велике зростання населення. Посушливі періоди. Вирощування конопель (в основному для європейського ринку) ускладнює відносини з ЄС.
Номер слайду 17
Сільське господарство як і раніше залишається вразливим перед засухою. https://depositphotos.com/ua/videos/%D0%B0%D1%82%D0%BB%D0%B0%D1%81-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%BA%D0%BE.html
Номер слайду 18
Чотири п'ятих посівних площ займають пшениця, ячмінь і цукровий буряк. У 1980-х роках сучасний агропромисловий сектор почав широкомасштабне виробництво курячого м'яса і яєць. Інтенсивного характеру набуло скотарство. Розвинуте рибальство. Країна займає провідне місце в Африці по вилову сардин, восьминогів і тунця.
Трішки історії….8 тис. до н.е – початок життя Колонії фінікійців. Римська імперія. АРАБИВдалі спроби Португалії захопити та контролювати Атлантичне узбережжя в XV сторіччі не сильно вплинули на Середземноморське серце Марокко. Після Наполеонівських війн Єгипет та Північноафриканський Магриб стали ще більш непідконтрольними Стамбулу, розсадником піратів, та з індустріалізацією Європи — ласим шматочком для потенційної колонізації. Магриб мав більше багатства, перевіреного часом, ніж інша, невідома Африка, а також положення, що охоплювало вихід з Середземного моря. Вперше Марокко викликало певний інтерес для Європейських країн. Так, Франція почала виявляти інтерес до Марокко ще в 1830 році. Визнання в 1904 році Великою Британією Французької сфери впливу в Марокко спровокувало реакцію Німецької імперії; кризу червня 1905 року було врегульовано на Алжирській конференції в Іспанії (1906), що формалізувала особливе становище Франції та доручила управляти Марокко спільно Франції та Іспанії. Друга Марокканська криза (Агадирська криза), спровокована Німеччиною збільшила напруженість в Європі. Феський договір (підписаний 30 березня 1912 року) зробив Марокко протекторатом Франції. За тією ж домовленістю Іспанія стала протектором Північної та Південної Сахари 27 листопада того ж року. Багато марокканських солдатів служило у Французькій армії в Першій та Другій Світових війнах, та в Іспанській Національній Армії під час Іспанської громадянської війни. Приблизно 8000 із них загинули на фронтах.
Номер слайду 21
Незалежність від Франції отримана в 1956 році. 4 січня 1969 року після декількох резолюцій ООН Іспанія передала Марокко провінцію-анклав Іфні. Глобальний перегляд конституції в 1972. Західна Сахара передана Іспанією Марокко і Мавританії в 1975 році; партизанська війна в Західній Сахарі з Фронтом Полізаріо (організацією, що виступає за незалежність регіону); Марокко в 1983 погодилося на запропоновану формулу, але відмовилося мати справу із самим Полізаріо. Перемир'я підписане в 1987, але війна триває. Дипломатичні відносини з Алжиром і Сирією відновлені у 1988 і 1989. Нова конституція прийнята на національному референдумі в 1992. Сучасні кордони Марокко сформувалися в період 1912—1956, коли французька, іспанська і міжнародна адміністрації здійснювали управління окремими частинами країни. У 1956 було скасовано протекторат і визнано національну незалежність і територіальну цілісність Марокко.
Номер слайду 22
Марокко — країна з багатою культурою та цивілізацією, що лишалися практично в первозданному вигляді протягом тривалого часу. Мароканська кухня довго вважалась однією з найрізновидніших кухонь світу.