Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦

Презентація на тему "Неозначена форма дієслова"

Про матеріал
Презентація до теми "Неозначена форма дієслова" (матеріал до уроку з української мови в 7 класі)
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

«Практична розминка»Четверте зайве1. Прощаюся, чекати, бачити, висіти.2. Грію, малюватиму, бігав, змарнівши.3. Накривши, танцюючи, любити, вишиваючи.4. Відкрита, посивіле, занесене, виспівує.5. Записано, посіяли, розбито, розмальовано.

Номер слайду 3

Притча „Чарівні окуляри” Один чоловік забажав мати окуляри, через які б можна було бачити людські помисли, бажання і те, що знаходиться в людських серцях. Знайшов цей чоловік чарівні окуляри і побачив, що в людських серцях зла більше, ніж добра. Поступово чоловік почав зневажати злих людей, уникати їх, згодом зневага перейшла в ненависть, чоловік втрачав друзів, знайомих, став зовсім самотнім. Дійшло до того, що життя втратило для нього сенс. Тоді прийшов до цього чоловіка Ангел Божий зі словами: – Чоловіче милий! Ти шукаєш досконалості в інших. Я раджу тобі пильно подивитися у власне серце. Якщо не знайдеш там недоліків, тоді берись за чужі гріхи. Торкнувся Ангел окулярів, і чоловік побачив своє власне серце, сповнене гріхів, більших, ніж це було ненависним йому в чужих серцях. – Боже милостивий! Який я грішний! Прости мене, Господи, і навчи покаятися та смиренно виправляти свої власні помилки! Цієї ж миті окуляри розбилися. 

Номер слайду 4

Тридцяте вересня. Класна робота. Неозначена форма дієслова (інфінітив) та особові форми

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Сім разів відмір, а один – відріж. Слово вилетить – не впіймаєш. Бджола мала, а й та працює.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

З кожним словом на означення людських чеснот, складіть речення, використовуючи дієслова в неозначеній формі.

Номер слайду 12

Вправа з ключем Запишіть послідовно дієслова у 2 колонки: Неозначена форма дієслова. Особове дієслово Насміятися, просився, екати, ароматизує, достукатись, дошкуляв, автоматизувати, лукавити, асфальтують, екранізувати, колядувати, єдналися, одягатися.

Номер слайду 13

Ключ: У виписаних словах підкресліть першу букву. З підкреслених букв прочитаєте продовження прислів’я: «Яблуко від яблуні…»

Номер слайду 14

Словникова робота: Дошкуляти – виводити з терпіння, з рівноваги, досаждаючи словами, діями. Лукавити – хитрувати, приховуючи правду. Складіть речення з поданими словами (усно)

Номер слайду 15

pptx
До підручника
Українська мова 7 клас (Голуб Н.Б., Шелехова Г.Н., Новосьолова В.Н., Ярмолюк А.В.)
Додано
20 листопада 2020
Переглядів
1097
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку