В Америці працює портал K12 International Academy, де будь-який бажаючий може отримати атестат про повну загальну середню освіту. На порталі школярі беруть участь в вебінарах, відеолекціях, круглих столах і кожну дитину супроводжує куратор. Вчителі під час самоізоляції використовували найширший діапазон платформ і форматів: обмін відеоповідомленнями через Flipgrid, публікації відеоуроків на You. Tube, заняття за допомогою спеціалізованих сервісів Blackboard Learn і Google Classroom. А щоб в навчальному процесі було просто орієнтуватися, Департамент освіти Нью-Йорка відкрив на своєму сайті розділ Learn At Home з завданнями, програмами з різних предметів і посиланнями на онлайн-платформи США
У Великобританії можна було здобути вищу освіту дистанційно в 1836 р, коли з'явився Лондонський Університет (University of London) . В 1963 році прем'єр-міністр Англії Г. Вільсон оголосив про створення «ефірного університету», який передбачав об'єднати всі навчальні заклади, які використовують дистанційну освіту. У 1969 році був створений Відкритий університет (Open University) - він працює і по сьогоднішній день і користується великою популярністю. У ньому навчаються понад 200000 студентів з різних країн за напрямками. Учні мають всі необхідні іспити (наприклад, GCSEs - аналог нашого ЗНО, і A-Levels ), а потім отримують атестат державного зразка. Англія
Фінляндія. Віртуальне навчальне середовище широко використовується в Фінляндії, в тому числі і в звичайних шкільних умовах. Деякі часто використовувані інструменти, де студенти можуть повноцінно навчатися онлайн: Moodle, Google Classrooms, Ville, Teams, O365, Skype і Zoom. В освіті використовуються також ігри і симулятори, наприклад: Virtual. Autoed. U, Sandbox або Digi. Virtu. У країні в цілому існує усталена практика організації зв'язку між будинком і школою через онлайн-платформи. Крім Wilma, це Helmi, Studentaplus і Sopimuspro.Інші додаткові сховища контенту і інструменти для дистанційного навчання в Фінляндії: Бібліотека відкритих освітніх ресурсів, Finna, Фінська Національна громадська телерадіокомпанія Yleisradio
Франція. Дистанційне навчання почало розвиватися у Франції в першій половині ХХ століття. Зараз в країні працює Національний центр дистанційної освіти CNED, який пропонує підготовку і навчання в різних закладах. Згідно зі статистикою, в CNED щорічно проходять навчання понад 300 000 людей з усього світу. Тому Франції також не довелося адаптуватися до нових умов з нуля. Коли школи закрилися, на базі CNED запрацювала платформа Maclasse à la maison для навчання школярів. Спочатку сервіс не міг впоратися з великим навантаженням, і деякі вчителі використовували особисті сайти для публікації завдань і збору домашніх робіт. Але коли підключення молодших і старших класів розділили по часу, збої припинилися.
Китай. В організації онлайн навчання брали участь відразу кілька великих компаній, в тому числі Alibaba, Baidu і Huawei. Однак в результаті була створена централізована система: за кілька тижнів Китай розробив і запустив єдину національну онлайн-платформу з відеоуроками з усіх шкільних предметів, електронними підручниками, довідковими матеріалами та тестами. Ця система об'єднала сім тисяч серверів, і користуватися нею змогли до 50 мільйонів учнів одночасно.
Система освіти в СингапуріМодель випускника:-вміє міркувати і висловлювати свої думки; -вміє відрізняти хороше від поганого; -вміє будувати дружні партнерські відносини; -любить Сінгапур; -виявляє живу цікавість до речей навколо; -НЕ інфантильний; -володіє двома мовами (англійською та рідною)
ІталіяІталійський уряд створив веб-сайт Istruzione для Підтримки шкіл в активізації різних форм дистанційного навчання в період закриття. Посилання на різні розділи дозволяють використовувати платформи і інструменти, доступні освітнім установам безкоштовно. В період переходу на онлайн, навіть в межах однієї школи, викладачі користувалися різними сервісами і платформами. При цьому сервери не витримували навантаження від одночасного підключення восьми мільйонів учнів, і багато дітей взагалі не могли увійти в систему.
Корея. Міністерство Охорони Здоров'я інвестувало 250 мільйонів доларів США для вирішення проблеми впливу COVID-19 на освіту. Уряд відкрив доступ на навчальні онлайн-платформи, такі як Wedorang і e-Hakseupteo cyberlearning services. На них вчителі можуть створити онлайн-клас, розміщувати онлайн-завдання і брати участь в групових чатах для відкритих обговорень в класі, а також відстежувати прогрес навчання студентів. Розширили і каталог курсів, щоб включити програми іноземних мов і гуманітарних наук, що надаються EBS. Міністерство науки і ІКТ (MSIT) у співпраці з Міністерством охорони здоров'я та Міністерством у справах жінок і сім'ї створили нові навчальні вебсайти для проведення наукових експериментів в області 3 D і програмного кодування освіти. Освітні телевізійні і радіопрограми транслюють по корейському телебаченню, а також розміщуються на веб-сайті EBS, який також відображає всі розклади мовлення.
Що входить до G Suite для закладів освіти. Google Classroom, або класна кімната Google. Необмежений дисковий простір на Google Drive. Вбудований чат та відеозв’язок Google Meet. Електронна пошта корпоративного рівня на базі імені сайту закладу. Можливість спільної роботи у Google Docs
Переваги використання освітнього пакету G Suite for Education. Безкоштовність. Висока якість розробки. Регулярне оновлення. Відсутність реклами. Безпечність. Простота та зручність користування. Персоналізована електронна адреса з вашим доменним ім'ям. Робота в хмарі без необхідності встановлювати додаткове ПЗРозширені функції адміністрування й безпеки
ДЕ ЗНАЙТИ Google Glassroom? Перш за все, треба мати власний акаунт (електронну пошту) на Google. Якщо його немає, створюємо. Це просто. Власники комп’ютерів можуть знайти вкладку “Клас”, натиснувши квадрат у правому верхньому куті браузеру Google Chrome, а власники телефонів повинні встановити безкоштовний додаток через магазини ”Play Market” чи “App Store”.
КЕРУВАННЯ НАВЧАННЯМ Клас має основні кнопки/вкладки, завдяки яким відбувається керування навчанням – потік, завдання, люди, оцінки. Вкладка “Потік (лента)” фактично є аналогом стрічки соціальних мереж. Тут можна: писати повідомлення, кидати відео, посилання і світлини, ставити завдання.
Postnauka - відомий портал як серед студентів, так і викладачів. Повна інтерактивність в освіті, чіткість викладу матеріалу і цікава подача експертної думки – це лише одні з небагатьох причин, за якими даний сайт полюбився мільйонам користувачів. Тут ви можете подивитися більше 3500 матеріалів, 2000. з яких - відео по самих різних галузей наукового знання.
Якщо треба підтягнути не тільки англійську, але, наприклад, французький або німецький, познайомся з цим додатком. При реєстрації тобі запропонують пройти тест і вибрати оптимальний темп роботи. Теми для вивчення відкриваються поступово. Для цього потрібно виконувати певні завдання, підвищуючи рівень. Методика побудована на повторенні пройденого матеріалу з додаванням нового.