Просвітництво. Просві́тництво — широка ідейна течія, яка відображала антифеодальний, антиабсолютистський настрій освіченої частини населення у другій половині XVII —XVIII століття. Представники цієї течії: вчені, філософи, письменники, митці — вважали метою суспільства людське щастя, шлях до якого — переустрій суспільства відповідно до принципів, продиктованих розумом, були прихильниками теорії природного права.
Далеко не кожен глядач, побачивши “Портрет містера Ендрюс з дружиною”, скаже, що він належить пензлю Гейнсборо. Але “Ранкову прогулянку” неможливо приписати якомусь іншому майстру. Вона – гейнсборовская до найдрібнішого мазка. Ранкова прогулянка – Томас Гейнсборо“Портрет містера Ендрюс з дружиною”
Кольорова гама Ця картина створювалася на замовлення Томасом Гейнсборо до весілля молодої пари: Вільяма Халлета і Елізабет Стівен. Основною зачою художника було написати картину подружжя, показавши їх достаток. Тому кольорова гама, якою скористався художник, передає розкіш, винтонченість та елегантність.
Одяг. Подружжя Халлет не належали до вершків англійської вищого суспільства, але Гейнсборо зобразив їх аристократами до мозку кісток. Природа. У просвітницві з’явилася мода на зображування пейзажу та портрету одночасно. На цій картині гармонійно поєднаний портрет і картина, через що ця картина стала відомою Білий пес. Собака, найближча людині тварина, уособлює такі добрі риси як вірність, пильність, прихильність, щирість і слухняність. Будучи помічником людини, собака веде її по дорозі до мети. Собака супроводжує людину впродовж дня життя та є її провідником через ніч смерті. У символізмі християнства собака означає вірність, пильність, охорону, а іноді стає алегорією священика, як у нашому випадку. Символізм
Картина «Ранкова прогулянка»– Томаса Гейнсборо, у продовж розгляду якої, я закохалася у її палітру фарб, неперевершене злиття люди та природи, у почуття закоханих, які так старанно передав митець. Мене дуже вразило, підчас дослідження символів картини, я дізналася, що білий пес зображений не просто так біля молодят: він є алегорією священника. Висновок