Дана презентація містить аналіз змістових ліній, які визначені Державним стандартом початкової освіти, типової освітньої програми 1 класу закладів загальної середньої освіти розробленої під керівництвом О. Я. Савченко.
Початкова освіта в контексті Нової української школи
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Програма з мовно-літературної галузі передбачає: Виховання в учнів позитивного емоційно-ціннісного ставлення до української мови, читання, дитячої книжки, формування пізнавального інтересу до рідного слова, прагнення вдосконалювати своє мовлення. Розвиток мислення, мовлення, уяви, пізнавальних і літературно-творчих здібностей школярів. Формування повноцінних навичок читання і письма, уміння брати участь у діалозі, інсценізаціях, створювати короткі усні й письмові монологічні висловлення. Ознайомлення учнів з дитячою літературою різної тематики й жанрів, формування прийомів самостійної роботи з дитячими книжками. Формування умінь опрацьовувати тексти різних видів (художні, науково-популярні, навчальні, медіатексти). Залучення молодших школярів до практичного застосування умінь з різних видів мовленнєвої діяльності в навчальних і життєвих ситуаціях.
Номер слайду 4
Мовно-літературна галузь« Взаємодіємо усно»(ранкові зустрічі, коло вибору, крісло автора)
« Взаємодіємо письмово »( манні планшети, щоденник вражень)« Досліджуємо медіа»(презентації, відео, мультфільми) «Досліджуємо мовні явища»(звукові фішки, робота з LEGO)
Номер слайду 7
Формування в учнів розуміння ролі математики в пізнанні явищ і закономірностей навколишнього світу. Формування у дітей досвіду використання математичних знань та способів дій для розв´язування навчальних і практичних задач. Розвиток математичного мовлення учнів, необхідного для опису математичних фактів, відношень і закономірностей. Формування в учнів здатності міркувати логічно, оцінювати коректність і достатність даних для розв´язування навчальних і практичних задач. Програма з математичної галузі передбачає:
Номер слайду 8
Математична галузь« Числа, дії з числами. Величини »« Вирази, рівності, нерівності »« Геометричні фігури »« Математичні задачі і дослідження»« Робота з даними»
Номер слайду 9
Формування дослідницьких умінь, доступних способів пізнання себе, предметів і явищ природничого і суспільного життя (спостереження, обстеження, досвід, практична робота, вимірювання, систематизація, класифікація. Виховання активної позиції щодо громадянської і соціально-культурної належності себе і своєї родини до України, інтересу до пізнання історії свого краю і країни,пошани до символів держави, памятних дат і подій. Розвиток толерантності у соціальній комунікації, ціннісного ставлення до приватного життя інших людей, усвідомлення правової відповідальності, інші соціальні навички щодо взаємодії і співпраці в різних видах діяльності. Створення умов для самовираження учнів у різних видах діяльності, дотримання правил природоохоронної поведінки, ощадливого використання природних ресурсів. Програма з громадянської та історичної, соціальної та здоров´язбережувальної, природничої освітніх галузей передбачає:
Номер слайду 10
Я досліджую світ«Людина»«Людина серед людей»«Людина в суспільстві»«Людина і природа»«Людина і світ»
Номер слайду 11
Дослідження-розпізнавання(Що це? Яке воно? Обстеження за допомогою органів чуття, опис, спільне-відмінне)Дослідження-спостереження(Як воно діє? Що з ним відбувається? Для чого призначене?)´Дослідження-пошук (Чому? Яким чином? Від чого залежить? З чим пов´язане?)
Номер слайду 12
Формування ціннісного уявлення про матеріальне і нематеріальне виробництво. Сприяння розвитку естетично-ціннісного ставлення до традицій українського народу в праці, декоративно-прикладному мистецтві. Набуття досвіду поетапного створення корисних і естетичних виробів у партнерській взаємодії: від задуму до його втілення в матеріалах. Вироблення навичок застосовувати традиційні та сучасні технології, раціонально використовувати матеріали. Програма з технологічної галузі передбачає:
Номер слайду 13
Технологічна освітня галузь«Інформаційно-комунікаційне середовище»«Середовище проектування»«Середовище техніки та технологій»« Середовище соціалізації»
Номер слайду 14
« Художньо-творча діяльність»« Сприймання та інтерпретація мистецтва»« Комунікація через мистецтво»Мистецька освітня галузь