Порушення імунної системи. Виконав: Стрельбицький Євгеній
Номер слайду 2
Кожного разу,коли в організм потрапляє збудник інфекції,імунна система реагує створенням особливих специфічних для даного збудника антитіл. Ці антитіла залишаються в організмі після закінчення інфекції та запобігають повторне зараження. Кожен раз,зустрічаючись з новим інфекційним агентом,імунна система створює нові антитіла. З віком створюється великий запас антитіл і встановлюється високий рівень імунітету. У дитинстві більшість інфекцій не становлять небезпеки,однак можливе порушення роботи імунної системи,і тоді частота і тяжкість інфекцій наростають. Можуть бути порушені один або більше компонентів імунної системи. Сприйнятливість дитини до інфекції визначається тяжкістю імунного розлади. Більшість розладів імунної системи - вроджені,і симптоми виявляються рано. Часто розвиваються загрозливі для життя ускладнення.
Номер слайду 3
Алергія. Це форма імунологічної відповіді, що проявляється в підвищеній чутливості організму до різноманітних алергенів. Алергени – це антигени, що спричиняють алергічні реакції в організмі.
Номер слайду 4
Автоімунні захворювання. Дуже небезпечні розлади імунної системи, які виникають коли імунна система організму починає сприймати деякі власні клітини як чужі.
Номер слайду 5
СНІДСиндром набутого імунодефіциту – захворювання, яке спричиняється вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), що вражає клітини імунної системи.
Номер слайду 6
Чинники, що спричиняють пригнічення імунітету: Радіаційне опромінення. Спадкові порушення. Недостатнє харчування. Вплив шкідливих хімічних речовин. Важкі умові праціСильні стреси. Авітаміноз