Презентація на тему:”Публічне управління у сфері юстиції“

Про матеріал
В розробці представлено матеріали щодо поняття публічного управління у сфері юстиції,охарактеризовано основні завдання та діяльність Міністерства юстиції України.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Презентація на тему:”Публічне управління у сфері юстиції “Підготувала викладач: Писарчук В. М.

Номер слайду 2

Поняття Міністерства юстиції України. Юстиція є однією зі сфер адміністративно-політичної діяльності держави. Тер- мін «юстиція» має латинське походження (justitia), означає справедливість, законність і охоплює діяльність органів судової і виконавчої влади, що спрямована на вирішення спорів, забезпечення прав і свобод людини, захисту її інтересів, інтересів підприємств, установ, організацій та держави.

Номер слайду 3

Міністерство юстиції України (Мін’юст України) є головним органом у сис- темі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, державну політику з питань банкрутства та використання електронного цифрового підпису, у сфері нотаріату, організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб – підприємців, реєстрації статуту територіальної громади м. Києва, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності; забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері архівної справи і діловодства та створення і функціонуван- ня державної системи страхового фонду документації, у сфері виконання кримінальних покарань. Мін’юст України є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу. Управління юстицією – це діяльність, спрямована на виконання завдань зміц- нення законності, організації захисту прав і законних інтересів громадян і їхніх об’єднань, підприємств, установ, організацій і держави.

Номер слайду 4

Основні завдання Міністерства юстиції України. -забезпечення формування та реалізація державної правової політики, політики у сфері адаптації законодавства України до законодавства ЄС, політики з питань банкрутства; -забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері архівної справи і діловодства та створення і функціонування державної системи страхового фонду документації, у сфері виконання кримінальних покарань; -забезпечення проведення перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади» ; -забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб – підприємців,реєстрації статуту територіальної громади м. Києва, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності ; -забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері організації примусового виконання рішень; забезпечення своєчасного, повного і неупередженого виконання рішень; - здійснення загального управління у сфері надання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги; -забезпечення представництва інтересів держави у судах України, здійснення захисту інтересів України у Європейському суді з прав людини, під час урегулювання спорів і розгляду в закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземних суб’єктів та України; -експертне забезпечення правосуддя та організація роботи нотаріату; -виконання функцій центрального засвідчувального органу шляхом забезпечення створення умов для функціонування суб’єктів правових відносин у сфері електронного цифрового підпису та інші.

Номер слайду 5

Діяльність Міністерства юстиції України. Міністерство юстиції України координує діяльність: Державної архівної служби України – центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері архівної справи, діловодства та створення і функціонування державної системи страхового фонду документації; Державної пенітенціарної служби України – центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері виконання кримінальних покарань; -органів нотаріату; - органів реєстрації актів цивільного стану; -науково-дослідних установ судових експертиз ; -органів адвокатури .

Номер слайду 6

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

pptx
До підручника
Правознавство (профільний рівень) 11 клас (Наровлянський О.Д.)
Додано
29 квітня
Переглядів
383
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку