Презентація на тему "Релігія, церкви й релігійні організації та війна. Діячі української культури в допомозі фронту. Діячі світової культури в підтримці України."

Про матеріал
Презентація містить матеріал на тему "Релігія, церкви й релігійні організації та війна. Діячі української культури в допомозі фронту. Діячі світової культури в підтримці України." (16 слайдів) відповідно до нової програми з історії України від 3 серпня 2022 року. Ці матеріали не містяться в жодному з підручників.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Релігія, церкви й релігійні організації та війна. Діячі української культури в допомозі фронту. Діячі світової культури в підтримці України.1

Номер слайду 2

Церква в Україні продовжує мати один з найвищих рівнів довіри серед суспільних і політичних інститутів поряд зі Збройними Силами та волонтерськими організаціями. 2 При церквах можуть отримати допомогу внутрішньо переміщені особи, у них роблять збори на підтримку ЗСУ та тероборони, тут організовують плетіння маскувальних сіток і склади гуманітарної допомоги, Церква стає посередником у процесі звільнення військовополонених

Номер слайду 3

В Україні релігійні громади надають допомогу тим, хто її найбільше потребує. Серед волонтерів, які нині користуються найбільшою довірою і повагою в суспільстві, є багато представників християнських, мусульманських, юдейських громад, які співпрацюють не лише у межах своїх громад, але й між громадами, будуючи тісні людські та міжконфесійні зв’язки.3 Релігія, церкви й релігійні організації та війна

Номер слайду 4

4 Представники інших християнських конфесій, серед них і окремі парафії УПЦ Московського патріархату допомагають переселенцям. Юдейська спільнота України за підтримки міжнародних єврейських організацій допомагає родинам переселенців з Криму й окупованих територій Донбасу. Євреї будують містечка для переселенців. Під патронатом папи Римського з українськими римо- і греко-католиками працюють міжнародні благодійні організації, такі як «Карітас». Парафії Української греко-католицької церкви по всій Україні активно підтримують і українських бійців, і родини переселенців, і сім’ї загиблих військових. Свою підтримку жителям Донеччини і Луганщини, які опинились у зоні бойових дій, надають вірні лютеранської і протестантської церков. Мусульманки готують їжу для поранених. Мусульманські лідери України взяли під опіку подібні акції, як і допомогу родинам переселенців. 

Номер слайду 5

Закон України «Про Службу військового капеланства» ухвалили в грудні 2021-го. Відтоді капелани працюють із військовими на передовій, допомагають зміцнювати їхній моральний дух і стійкість не лише на волонтерських засадах. Капеланами можуть бути представники всіх релігійних конфесій. Але вони повинні мати богословську освіту. Нині вони — військовослужбовці, як і інші солдати складають військову присягу та забезпечені соціальним захистом держави. На захист країни стали майже мільйонні сили оборони, зросла необхідність у духовних наставниках. Вони не весь час проводять поряд з лінією фронту. Капелани — ті, хто привозить їжу та одяг військовим і цивільним у міста і села під обстрілами, допомагають бійцям, яким потрібна психологічна реабілітація, займається соціальною роботою. 5

Номер слайду 6

Близько 500 церков і релігійних об’єктів зруйновано в Україні під час війни6 Щонайменше 494 релігійні споруди в Україні було знищено, пошкоджено або пограбовано внаслідок російського вторгнення, зокрема церкви, мечеті, синагоги, навчальні та адміністративні будівлі релігійних громад України. Більшість релігійних об’єктів, які постраждали під час російського вторгнення, є християнськими, п’ять – мусульманськими та п’ять – юдейськими.

Номер слайду 7

7 Представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій підтримали пропозицію про ухвалення законопроєкту 8371 про заборону в Україні діяльності церков, керованих із Росії. Також священнослужителі висловились за покарання для усіх осіб, причетних до сприяння ворогу та державної зради, незалежно від їх конфесії або сану.  На жаль, можемо говорити про спроби країни-агресора використати одну з православних церков та її священнослужителів у своїх цілях, такі спроби частково були успішними. РПЦ всебічно пропагує «русскій мір» за межами РФ і безпосередньо в Україні, намагаючись здійснити проросійську інтеграцію на всьому пострадянському просторі, що відповідає інтересам російського мілітаризму. Московський патріарх Кирил підтримав широкомасштабне вторгнення Росії в Україну, а УПЦ МП підтримує сепаратистів і в Криму, і на тимчасово окупованих територіях України. Ця Церква не засуджує російські звірства та геноцид, обстріли міст і сіл, знищення нашої інфраструктури чи погрози Росії застосувати проти України ядерну зброю.

Номер слайду 8

8 Діяльність у царині культури можна поділити на кілька напрямів: Дипломатичний. Саме через культурні заходи (виставки, фільми, фестивалі, презентації, дискусії, перформанси, постановки) ми просуваємо наші культурні, ідеологічні та політичні наративи в європейський світ, підтримуємо постійну увагу західного суспільства до війни. Наприклад, амбасадорами УКФ було проведено понад 60 заходів.2. Санкційний. Через заклики культурної спільноти та культурних діячів України, а також підтримку багатьох закордонних партнерів вдалося ввести санкції проти так званого російського культурного середовища. Велика кількість міжнародних спілок, організацій, товариств тощо припинили співпрацю з Росією зовсім або тимчасово. Через звернення УКФ російські організації були виключені зі складу European Network of cultural management and policy, Міжнародної федерації мистецьких рад та культурних агенцій.3. Волонтерський. Інституції культури збирали та збирають кошти на підтримку військових, на гуманітарну підтримку постраждалих від війни, на відбудову шкіл та лікарень, на забезпечення мистецької та культурної інфраструктури.4. Інформаційний. Саме через культуру ми інформуємо світову спільноту про те, що відбувається, про російські злочини тощо.5. Реабілітаційний. Культура — це психологічна розрядка. Досить згадати концерти в метро, поїздки митців на фронт, концерти в таборах для біженців. Це все підтримка та згуртування.

Номер слайду 9

9 Які є приклади культурного спротиву та підтримки. Організація «Друзі музики» організувала у серпні в Лондоні благодійну виставку Ukrainki, на якій показала світлини українських жінок, що були змушені залишити рідну країну. Захід провели на ярмарку Ukrainian pop-up store, де британці мали змогу не тільки познайомитись з українською культурою, а й допомогти — 15% з кожної покупки передали фонду, що допомагає переселенцям. У грудні у нью-йоркському Карнеґі-холі відбувся концерт до 100-річчя прем'єри «Щедрика» за участю українських хорів «Думка» й «Щедрик» та американського «Трініті Вол-Стріт». Частину коштів за квитки передано на відбудову України через платформу United24.

Номер слайду 10

10 Які є приклади культурного спротиву та підтримки. Художні твори вихованців "Народного художнього колективу" студії "Юний художник" демонструються у благодійній виставці "100 картин дітей Незламної України", що відкрита в Лондоні у приміщенні Європейського Банку Реконструкції і Розвитку. Дитячі твори написані у січні 2023 року за допомоги благодійної програми "KIDS and ART for Ukraine" SECD Charity Fund. Зібрані кошти направляються на допомогу талановитим дітям України у період війни.

Номер слайду 11

11«Розкажіть правду про війну у своїх соцмережах, по телевізору. Підтримайте нас у будь-який можливий спосіб. Будь-який, але не тишею», — закликав Володимир Зеленський у відеозверненні на церемонії Grammy. 

Номер слайду 12

12 Нашу країну підтримують іноземні митціІноземні креативники демонструють солідарність з Україною через музику, живопис та колаборації. Світова креативна індустрія одностайно підтримує Україну. В цьому нескладно переконатися: лише цього літа українські прапори майоріли в руках десятка світових зірок під час їхніх концертів. Трьохтисячна аудиторія празького залу Forum Karlín побачила із українським стягом Патті Сміт, музиканти Rammstein розгорнули прапор на концертах у Варшаві та Цюриху. Під час концерту в німецькому Бонні Біллі Айліш підняла зі сцени прапор, який кинула їй українська співачка Джеррі Хейл, та поцілувала його. The Scorpions розгорнули прапори України та Польщі у Кракові. Rolling Stones замінили кольори свого логотипу на синьо-жовті під час виступу в лондонському Гайд-парку. Під час виконання пісні Gimme Shelter на екрани вивели сцени ракетних обстрілів росіянами українських міст. 

Номер слайду 13

13 Нашу країну підтримують іноземні митціУ березні відзначився бренд Balenciaga — випустив спеціальну колекцію одягу синьо-жовтого кольору. Креативний директор компанії Демна Гвасалія чудово розуміє українських переселенців: у 12 років йому довелось залишити рідне місто через російсько-грузинську війну. У квітні біля російського посольства у Вільнюсі місцеві активісти організували художній перформанс. Вони пофарбували воду в ставку поряд у червоний, подібний до кольору крові, щоб привернути увагу спільноти до військових злочинів Росії. Українське послання транслює й відомий гурт Imagine Dragons. У липні музиканти стали амбасадорами платформи United24 і нині збирають гроші на швидкі для України. Гурт регулярно виходить на сцену з українським прапором та публічно засуджує російську агресію.«Чому у 2022 році вмирають діти?». Соліст Imagine Dragons Ден Рейнольдс засудив війну в Україні на фестивалі у Польщі

Номер слайду 14

14 Американський письменник Стівен Кінг у своєму Twitter виставив фото, де він одягнутий у футболку із написом «Stand with Ukraine». За кілька днів він повідомив про те, що більше не продовжуватиме контракт на видавництво своїх книг у Росії. До речі, саме Стівен Кінг один із найпопулярніших іноземних письменників на території країни-агресора. Ештон Кутчер та Міла Куніс, американські актори, записали відеозвернення до своїх прихильників і розпочали збір коштів через фонд Go. Fund. Me для підтримки українських біженців та надання гуманітарної допомоги. Також пара пожертвувала 3 млн доларів, а менше, ніж за тиждень зібрали уже 20 млн доларів. До речі, Міла Куніс народилась у м. Чернівці, але в 1991 році її родина емігрувала та оселилась у Лос-Анджелесі. Спогадами та фото із концерту на Майдані Незалежності у 2008 році ділиться Пол Маккартні, один із засновників легендарного гурту The Beatles. У своєму пості в Twitter він також написав про підтримку Україні. Кетрін Винник (Катерина Анна Винницька), канадська акторка та режисерка українського походження, на своїй сторінці в Instagram постійно висвітлює інформацію про війну та закликає світ підтримати України. Підтримку Україні висловлює відомий на увесь світ українець, дизайнер, митець Ruslan Baginskiy. "... я тут, щоб впевнено заявити. Я вірю в Збройні Сили України і я вірю в нашу владу" Долучилась до підтримки українських біженців та надання допомоги їм американська акторка Анджеліна Джолі. На своїй сторінці в Instagram акторка ділиться фото та відео українок з дітьми, які вже перетнули кордони України.

Номер слайду 15

15«Увесь світ із глибоким захватом спостерігав за сміливістю, рішучістю та незламністю українського народу проти злочинного російського нападу», — каже актор Марк Гемілл. Із цими словами виконавець ролі Люка Скайвокера звернувся до українців у відео, опубліковане у річницю повномасштабного вторгнення. Послання — не лише від Гемілла. Доєдналися десятки селебріті, зокрема Морган Фрімен, Мет Деймон, Вес Андерсон, Джулія Робертс, Барбара Стрейзанд та інші креатори. Їхній спільний посил — вдячність та підтримка українського спротиву. «Ви боретеся за всіх нас», — додав актор Ітан Гоук.

Номер слайду 16

16«Весь світ із захватом спостерігає за вашою мужністю, честю, силою. Ви боретеся за всіх нас — за право жити у мирі. Дуже вдячний вам за це! Ми молимося за вас щодня». Американський актор і режисер Ітан Гоук подякував українцям за те, що вони борються за спільні цінності усього демократичного світу.

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.9
Оригінальність викладу
4.8
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 12
Оцінки та відгуки
  1. Чечет Ольга Георгіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Фастівець Тарас
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Теле ШкОльгівка
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Федоренко Тетяна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  5. Степанюк Сергій Степанович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  6. Земляна Оксана Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  7. Гармаш Людмила Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  8. Климпуш Марія
    Актуально,креативно , логічно і структуровано.
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  9. Іванюк Елеонора Павлівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  10. Ковальчук Наталія Петрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  11. Гура Ірина Сергіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  12. Петренко Любов Іванівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 9 відгуків
pptx
Додано
7 травня 2023
Переглядів
7437
Оцінка розробки
4.9 (12 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку