Презентація на тему: "Середньовічне європейське суспільство" до уроку всесвітньої історії 7 класу

Про матеріал
Мета: сформувати уявлення про структуру середньовічного європейського суспільства, охарактеризувати причини становлення феодалізму, його суть.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Середньовічне європейське суспільство. Всесвітня історія 7 клас

Номер слайду 2

План уроку:1. Причини виникнення нової структури суспільства.2. Три стани феодального суспільства.

Номер слайду 3

Причини виникнення нової структури суспільства.

Номер слайду 4

Словник: Феод – спадкове земельне володіння, яке надавалося феодалу за несення військової чи придворної служби. Феодалізм – тип суспільних відносин, який виникав на основі володіння феодом, характерний для європейського Середньовіччя.

Номер слайду 5

Феодальна драбина. Король Герцоги та графи. Барони Рицарі ______________________Селяни – не входили до феодальної драбинифеодали

Номер слайду 6

Структура суспільства - наявність у ньому відмінних за правами, майновим становищем та іншими ознаками груп людей. Словник: Стани – великі групи людей, які мають однакові права та обов´язки, відмінні для різних станів, що передаються у спадок.

Номер слайду 7

Теорія трьох станів

Номер слайду 8

Духівництво. У Середньовіччі люди були глибоко віруючими, церква відігравала ключову роль у суспільстві. Обов’язки духівництва полягали в тому, щоб замолювати гріхи християн і допомагати їм вести праведне життя. Верхівка католицького духівництва та монастирі перетворилися на церковних феодалів. Духовенство почало втручатися в політичні справи підпорядкованих їм країн.

Номер слайду 9

“Біле” духівництво – не давали монашої обітниці.“Чорне” духівництво – монахи.

Номер слайду 10

До ХІ ст. християнська церква була єдиною. Католицька церква. На чолі з папою римським. Столиця – Рим. Православна церква. На чолі з патріархом. Столиця – Константинополь.1054 рік

Номер слайду 11

Феодали. Власник феоду був сеньйором, який передавав деяку частину земельних володінь своїм військовим слугам — васалам. 

Номер слайду 12

Відносини між сеньйором і васалом

Номер слайду 13

“Васал мого васала – не мій васал”Король – сеньйор герцогів і графів. Герцоги і графи – сеньйори баронів. Барони – сеньйори рицарів. Рицарі васалів не мали.

Номер слайду 14

Селяни Найчисленніший стан суспільства. В епоху Раннього Середньовіччя відбулося перетворення вільних селян-общинників на залежних селян. Таким чином, селянин ставав залежною людиною, підвладною власникові землі. Великий феодал вершив над ним суд і розправу, але вбити або скалічити не мав права. Селянин не міг без дозволу пана й сплати «пожилого» залишити землю, яку він обробляв.

Номер слайду 15

Словник: Феодальні повинності – примусові обов´язки. Панщина – безоплатні роботи селян у господарстві феодала. Оброк – частина продуктів з селянського господарства, а також виготовлені селянами речі, що віддавали феодалові.

Номер слайду 16

Закріплення нового матеріалу:1. Що таке стан? Які стани виникли в Середні віки? 2. Чим відрізняються біле й чорне духівництво? 3. Які відносини виникли між сеньйором і васалом? 4. Використовуючи текст параграфа, сформулюйте визначення понять і термінів: феод, сеньйор, васалітет, чернець, феодальна драбина, панщина.

Номер слайду 17

Домашнє завдання:1. Опрацювати відповідний матеріал підручника.2. Підготуватись до практичного заняття. Теми для проектів: “Рицарський кодекс честі”, “Рицарські турніри”, “Зброя та обладунок рицаря”, “Побут селян”

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Волкова Вікторія Анатоліївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
8 листопада
Переглядів
289
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку