Презентація є додатковим матеріалом до уроку з теми " Склад земної кори" у 6 класі. Складається з 9 слайдів. Містить в собі матеріал про склад земної кори, класифікацію гірських порід, а також про корисні копалини.
Тема: “ Склад земної кори”Вчитель : Дмитренко Олександр Олександрович, КЗ “ Гімназія № 2 м. Приморськ. ПРИМОРСЬК - 2020
Номер слайду 2
План уроку: З чого складається земна кора?Класифікація гірських порід. Корисні копалини.
Номер слайду 3
1. З чого складається земна кора?Склад, будову та історію розвитку Землі вивчає геологія. Земна кора складається з різних речовин – мінералів і гірських порід. Речовини земної кори. Мінерали ( близько 3000)Гірські породи ( близько 1500)Мінерали – однорідні тіла, складені однією речовиною. Гірські породи – складні утворення, складаються з багатьох мінералів. Вода. Золото. Кварц. Кам’яна сіль. Алмаз. Слюда. Граніт. Вапняк. Графіт
Номер слайду 4
2. Класифікація гірських порід. Гірські породи за походженням. Магматичними називають породи, що утворені з магми. Магма (з грецької – “густа мазь”) – вогненно-рідка розплавлена маса, що формується в мантії. Осадові породи виникають на поверхні земної кори. Вони утворюються в результаті осідання речовин на дні водойм або нагромадження на суходолі. Осадові породи бувають уламкового, органічного та хімічного походження. Метаморфічні - це породи, що зазнали змін під дією високих температур і тиску в надрах Землі.
Номер слайду 5
МАГМАТИЧНІ ГІРСЬКІ ПОРОДИ – це вивержені гірські породи, які утворилися при застиганні магми на поверхні чи в глибинах земної кори. базальти граніти
Номер слайду 6
ОСАДОВІ ГІРСЬКІ ПОРОДИ – утворюються під дією температури повітря, води, живих організмів та інших процесів на поверхні Землі.
Номер слайду 7
МЕТАМОРФІЧНІ ГІРСЬКІ ПОРОДИ - це породи, які утворилися внаслідок метаморфізму – перетворення гірських порід на великих глибинах під дією високого тиску та температури.
Номер слайду 8
Корисні копалини. Корисні копалини – гірські породи і мінерали, які використовуються людиною у народному господарстві
Номер слайду 9
Домашнє завдання1. Вчити визначення та умовні знаки корисних копалин;2. Готуватися до географічного диктанту