Презентація на тему: "СТАТЕВА КУЛЬТУРА Й БЕЗПЕКА ЖИТТЯ ЛЮДИНИІ"
МЕТА: ознайомити учнів із статевою культурою.
В,І,Соболь 11 клас .
Найважливішими структурними компонентами статевої культури суспільства1.соціальні інститути наприклад, шлюбу, родини), 2.течії мистецтва (наприклад, еротичне мистецтво, жанр ню), 3.права, нормативні вимоги й заборони(наприклад, репродуктивні права, заборона споріднених шлюбів), 4.традиції й звичаї (наприклад, шлюбні обряди, 5.культурні знаки, символи й словесні позначення (наприклад, трикутник вершиною вниз чи вверх, інь та янь, хрест й коло)
У чому полягає небезпека погіршення стану сексуального та репродуктивного здоров’я в Україні?Репродуктивне здоров’я – стан повного фізичного, розумового і соціального благополуччя, що характеризує здатність людей до відтворення собіподібних. Передбачає :1.можливість сексуальних відносин без загрози захворювань, 2.гарантію безпеки вагітності, пологів, 3.виживання і здоров’я дитини, 4.благополуччя матері, 5.можливість планування наступних вагітностейпопередження небажаної вагітності.
Статеве здоров’я населення України та показники народжуваності, є: 1. Кризове соціально-економічне становище, 2.військово-політична нестабільність, 3.демографічне неблагополуччя, 4.падіння рівня життя, 5.зростаючі стресові навантаження,6.недостатня соціальна і правова захищеність у сфері праці, 7.погіршення якості харчування, 8. зростання загальної захворюваності населення.
Основними проблемами щодо репродуктивного й сексуального здоров’я в Україні:1.висока материнська смертність і смертність немовлят, 2.високий рівень абортів, 3.переривання й ускладнення вагітності пологів, 4.підліткова вагітність, 5.жіноче та чоловіче безпліддя, 6.поширення інфекцій, що передаютьсястатевим шляхом СНІД 7.онкологічна захворюваність органів статевої системи.
Основні шляхи й способи підвищення рівня статевої культури. Загальнодержавної програми «Репродуктивне та статеве здоров’я нації наперіод до 2021 року».1.рівний доступ населення до науково достовірної інформації та статевої просвіти;2. пропаганда здорового способу життя, відповідального батьківства,культури сімейних цінностей, створення сім’ї, планування народження здо-рової дитини;3.ефективне статеве виховання дітей, підлітків та молоді з питань профілак-тики ВІЛ, запобігання підлітковій вагітності, попередження насильства;4.удосконалення правової бази у сфері репродуктивного та статевого здоров’я;5. організація медико-соціальних послуг для підлітків та молоді в «Клініках,дружніх до молоді»6.доступність контрацепції для зниження рівня абортів, запобігання ВІЛ7.організація скринінгових програм з профілактики та ранньої діагностикионкологічної патології репродуктивних органів у жінок та чоловіків;