Своєрідність індивідуального стилю Ф. Кафки(на прикладі новели “Перевтілення”)
Номер слайду 2
Ф. Кафку вважають родоначальником літератури абсурду і чи не першим екзистенціалістом у світовій літературі. Твори письменника пройняті безнадійністю людського існування, самотністю особистості у цьому світі. Світовідчуття Кафки досить своєрідне. Він бачить навколишній світ, власне життя як втілення безглуздості. Це концепція Кафки. Ф. Кафка
Номер слайду 3
Перевтілення Грегора в комаху – яскрава метафора відчуження людини від усього світу. Автор хоче показати абсурдність, проблематичність такого перевтілення, зберігаючи не лише людські розміри Грегора, а й наділяючи комаху людським розумом і душею. Ф. Кафка категорично наполягав на тому, щоб не зображали велетенської комахи на обкладинці книги, тому що перевтілення – це образ невиправного людського відчуження, самотності, нерозуміння.
Номер слайду 4
Символи у творіКімната – символ внутрішнього світу Грегора (автор тричі змінює інтер’єр кімнати: спочатку це досить затишна мебльована кімната, потім – пустка, згодом – звалище непотрібних речей). Двері – символ зв’язку Грегора із людським світом (сім’я інколи під час вечері привідкривала двері Грегорової кімнати, щоб він не почував себе самотнім, але так було тільки на початку).
Номер слайду 5
Замок – символ людського нерозуміння, небажання зрозуміти і допомогти. Після смерті Грегора автор називає членів родини не «батько», «мати», «сестра», а «пан», «пані», «дочка» – цим він символічно підкреслює розпад сімейних стосунків. Символи у творі
Номер слайду 6
Ф. Кафка писав, що усі його твори написані ніби про самого себе. Його творчість – автобіографічна та глибоко психологічна, експресіоністична, стала основою для багатьох екранізацій, хоча у літературі жоден із письменників не зміг продовжити цю тему, бо, як сказав Вацлав Гавел: «Якби Кафки не було, а я вмів писати краще, ніж пишу, всі його твори написав би я».