Презентація до уроку біології у 8 класі на тему "Травлення" містить матеріал про будову органів травлення, їх функції, а також про гігієну та правила правильного харчування.
Як відбувається живлення людини? Для росту і розвитку всіх органів людини та їх роботи потрібні поживні речовини. Вони надходять в організм з рослинною і тваринною їжею. В нашому організмі є спеціальна система органів, завдяки роботі якій вся їжа перетворюється в необхідні нашому організму речовини
Травлення – це перетворення їжі в організмі людини на поживні речовини 1 хвилина 3 секунди 2-4 години 3 -5 годин від 10 годин до кількох днів
Номер слайду 6
У роті їжа пережовується зубами і перемішується язиком. Подрібнена їжа в роті починає перетравлюватися. Із рота стравоходом - м’язовою трубкою - їжа направляється в шлунок
Номер слайду 7
Шлунок має вигляд вигнутого мішка. У шлунку їжа частково перетравлюється шлунковим соком.
Номер слайду 8
Печінка – найбільший орган людини, маса якого 1,5-2кг. В ній утворюється жовч, яка зберігається в жовчному міхурі. Печінка має захисну функцію: в ній знешкоджуються шкідливі речовини, що потрапили в організм. печінка жовчний міхур
Номер слайду 9
товста кишка тонка кишка пряма кишка В кишечнику відбувається остаточне перетравлення їжі та всмоктування поживних речовин у кров. Довжина всього кишечника в середньому 7 метрів
Номер слайду 10
Це треба знати! Щоб бути завжди здоровим, додержуй правил гігієни харчування. Перед їдою завжди мий руки з милом. Під час їди не розмовляй. Їжу треба добре пережовувати. Вечеряй за дві години до сну. Не переїдай. Уживай як тваринну, так і рослинну їжу. Їж тільки добре вимиті овочі і фрукти.
Номер слайду 11
Їжа є основним джерелом життєвої енергії, яку людина невпинно витрачає, навіть під час сну. Ми знаємо, що: Усі необхідні поживні речовини для нормальної життєдіяльності людина отримує з їжею. З їжею людина отримує понад 60 різних поживних речовин: білків, жирів, вуглеводів, мінеральних солей, вітамінів, води.
Номер слайду 12
Піраміда створена з використанням кольорової схеми світлофора: зелений — вживай без обмежень (споживати щодня не менше 400 г овочів (додатково до картоплі) та фруктів ) жовтий — споживай обачливо (продукти цієї зони необхідні в малих кількостях ) червоний — поміркуй чи варто вживати, тому що продукти цієї зони з високою енергетичною цінністю і незначним вмістом мікроелементів. ЇСТИ ТРЕБА З РОЗУМОМ!
БІЛКИ необхідні для росту клітин ЖИРИ джерело енергії організму ВУГЛЕВОДИ ВІТАМІНИ захищають організм від хвороб допомагають травленню
Номер слайду 15
Білки – основа життя, оскільки вони входять до складу всіх клітин і виконують різноманітні функції. Тому безперервне надходження білків є цілком необхідне для будови, росту й відновлення тканин м'язів і шкіри. Це основний будівельний матеріал клітин організму. Білкове голодування призводить до затримки, а потім до повного припинення росту організму, а надлишок білків – до перевантаження діяльності печінки і нирок.
Номер слайду 16
Головні джерела енергії для організму людини. Тваринні жири за своїм складом є більше повноцінними, ніж рослинні. Забезпечують організм енергією, сприяють регуляції проник-нення у середину клітин води, солей, цукру та інших речовин і виведення з них продуктів обміну. Надлишок споживання жирів сприяє виникненню серцево-судинних захво-рювань, а недостаток – затримує ріст і розвиток молодого організму.
Номер слайду 17
Вуглеводи – основне джерело енергії, що забезпечує 50-70% загальної калорійності раціону. Недостатня кількість вуглеводів у харчуванні приводить до роз-щеплення білків, а надлишок – до ожиріння. На вуглеводи особливо багаті продукти рослинного поход-ження (крупи, овочі, фрукти).
Номер слайду 18
вода сприяє протіканню хіміч-них реакцій в організмі. Без води людина гине через декілька діб, а надлишок її споживання сприяє виведенню з організму мінеральних солей, вітамінів й інших корисних сполук.
Номер слайду 19
Хворі зуби погано подрібнюють їжу. Не пережована їжа зумовлює захворювання шлунка і кишечника. З хворих зубів в організм потрапляють хвороботворні мікроби. БЕРЕЖИ ЗУБИ! Зуби у людини змінюються лише один раз. На місці втрачених постійних зубів нові уже ніколи не виростуть.