ТВАРИНИВЗИМКУСтернард І. Л.,учитель початкових класів Маріупольської ЗОШ№ 64
Номер слайду 2
Прийшла до нас бабусяу білому кожусі. Поля причепурила –Пухнастим снігом вкрила. Відгадайте, хто вона,Ця бабуся чепурна?Загадка
Номер слайду 3
Зимаstyle.colorfillcolorfill.type
Номер слайду 4
Найважчою порою року для тваринок є зима. Вони мерзнуть, навіть застуджуються, а також не можуть добути собі їжу з-під снігової ковдри. Як тваринки готуються до зими? Деякі звірятка змінюють своє вбрання на тепліше, а хтось узагалі впадає у зимову сплячку...
Номер слайду 5
Взимку обсяги їжі значно скорочуються, саме тому багато звірят починають готуватися до холодів ще з осені, а деякі розпочинають займатися заготівлею харчів з літа. Найпершими збирають запаси гризуни: мишки,бурундуки,бабаки.
Номер слайду 6
Уже влітку вони шукають по всьому лісу зернятка, горішки, відкладаючи їх у нірки. Це дає їм можливість всю зиму сидіти у своїй домівці, не виходячи назовні. Майже весь час гризуни сплять, перериваючи сон лише для того, щоби підкріпитися.
Номер слайду 7
Ласка та заєць-біляк «переодягаються»в білу шубу, в ній вони майже непомітні на снігу.
Номер слайду 8
Кажани заздалегідь шукають на зиму собі потрібне укриття, і з настанням холодів та морозів, звірі забиваються в щілини, або надійно прикріплюються лапками до стін, або стель, висячи вниз головою, в такому положенні тварина впадає в довгу зимову сплячку, яка в середньому триває 7-9 місяців.
Номер слайду 9
Фізкультхвилинка. Велика хата у ведмедя,І маленька в зайця. Наш ведмідь пішов додому,А за ним і зайчик. Ми їм дружно помахаємо І за парти посідаємо.
Номер слайду 10
Ведмеді заздалегідь облаштовують свій дім. Вони шукають печери, яри, куди зносять листя, гілки, мох, зверху роблять собі м’який матрац з ялинкових гілочок. Коли випадає сніг, він маскує ведмежу схованку й зберігає в ній тепло .
Номер слайду 11
Ведмеді не роблять запасів їжі, але восени вони дуже активно харчуються горіхами, рибою, щоб накопичити якомога більше жиру на час зимівлі. Насправді хижак не спить, а дрімає, і в разі необхідності може вийти з барлогу. Саме взимку у ведмедиці з’являються маленькі ведмежатка.
Номер слайду 12
Їжак - справжній сплюха. Запасів на зиму він не робить і яблук на голках не носить. Тваринка взимку спить, і їжа їй не потрібна.
Номер слайду 13
Лисички, зайці і вовки до морозів практично не готуються, бо проводять зиму на ногах у пошуках їжі. Зайченята лише перевдягаються: змінюють сірий кожушок на білий, щоб хижаки не помічали їх на сніговій ковдрі. Дуже цікаво спостерігати за тим, як звірі готуються до зими, адже у кожного є свої секрети.