Презентація на тему: "Вимоги до оформлення презентацій"

Про матеріал

У даній публікації враховані рекомендації щодо оформлення презентацій: кількість текстової інформації на слайдах, вибір шрифтів, кольорів, фону слайдів. Також є інформація про правила розташування графічних об'єктів на слайдах, добору анімації. Розробка стане у нагоді усім, хто хоче урізноманітнити виступи та уроки.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Вимоги до оформлення мультимедійної презентаціїПідготувала Борздуха Оксана Миколаївна,вчитель зарубіжної та української літератури. Дружнянської ЗОШ І-ІІ ступенів

Номер слайду 2

Структура та зміст матеріалу. Титульний слайд (назва колегіальних зборів та тема виступу; прізвище, ім’я та по батькові доповідача повністю; посада, місце роботи).Інформаційні слайди. Завершальний слайд. Оптимальна кількість слайдів — 10 -20.

Номер слайду 3

Інформаційні слайди можуть містити таку інформацію: актуальність проблеми;наочний графічний матеріал: схеми та діаграми;основні цифрові дані у таблицях;порядок розкриття теми;основні висновки;перелік джерел, точні посилання на всі графічні об’єкти.

Номер слайду 4

Завершальний слайд. Подяка за увагу. Можна ще раз вказати прізвище, ім’я та по батькові доповідача.

Номер слайду 5

Формат слайдів. Параметри сторінкирозмір слайдів має відповідати розміру екрана;орієнтація слайда – альбомна;ширина слайда – 24 см; висота слайда – 18 см;графічний і текстовий матеріали розміщуються на слайдах так, щоб ліворуч і праворуч від краю слайда залишалося чисте поле шириною не менше 0,5 см.

Номер слайду 6

Фон слайдів Використання для фону слайда психологічно комфортних тонів. Фон повинен бути елементом заднього (другого) плану: виділяти, відтіняти, підкреслювати інформацію, розміщену на слайді, але не затуляти її. Використання не більше трьох кольорів на одному слайді (один для фону, другий для заголовків, третій для тексту).

Номер слайду 7

Узгодження кольорів. Червоний колір рекомендується вживати для заголовків, назв розділів та титулів. Чорний та синій – для текстів й ілюстрацій. Синій добре сприймається при обрамленні. Зелений можна використовувати для виділення в текстах та на ілюстраціях.

Номер слайду 8

Зона комфорту

Номер слайду 9

Нейтральне сприйняття

Номер слайду 10

Зона дискомфорту

Номер слайду 11

Шрифти

Номер слайду 12

Приклади шрифтів

Номер слайду 13

Оформлення тексту. Лаконічність (довжина рядка не більше 36 знаків), 6-8 рядків на слайді. Відстань між рядками усередині абзацу 1,5, а між абзаців - 2 інтервали. Найбільш важлива інформація повинна розташовуватися в центрі екрану; якщо на слайді картинка, напис повинен розташовуватися під нею; бажано форматувати текст по ширині. Дотримання прийнятих правил орфографії, пунктуації, скорочень і правил оформлення тексту (відсутність крапки в заголовках і т.д.).

Номер слайду 14

Графічні об’єкти. Не використовуйте малюнки, фотографії поганої якості чи із спотвореними пропорціями. Коректно застосовуйте ілюстративний матеріал на слайді (підпис — під малюнком). Рівномірно та раціонально використовуйте площу слайда (якщо текст важливіший, то він розміщується зверху ліворуч, а графіка—внизу праворуч і навпаки).

Номер слайду 15

Анімація об’єктів і зміна слайдів. У титульному слайді анімовані об’єкти не допускаються. В інформаційних слайдах — тільки у випадку, якщо черговість появи анімованих об’єктів відповідає структурі доповіді. Для зміни слайдів можливе використання стандартних ефектів переходу, окрім ефектів “жалюзі”, “шашки”, “розчинення”, “горизонтальні смуги” ( однотипні ефекти для усіх слайдів).

Номер слайду 16

Санітарні вимоги до застосування технічних засобів. Тривалість безперервної роботи за комп'ютером для учнів 1-х класів не більше 10 хв, 2-4-х класів - 15 хв; тривалість безперервного перегляду презентації - не більше 20 хв).

Номер слайду 17

Джерелаhttp://ccts.ho.ua/prepod/prezent.pdfhttp://svitppt.com.ua/informatika/vimogi-do-prezentacii1.htmlhttps://studfiles.net/preview/5183751/page:4/

Номер слайду 18

pptx
Додано
25 березня 2018
Переглядів
3221
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку