ПРЕЗЕНТАЦІЯ «ВОДА – це ЖИТТЯ» для учнів 3 класу за предметом Я досліджую світ.
Номер слайду 2
Діти, ви знали, що більша частина нашої планети покрита водою? Приблизно 3/4 або три чверті поверхні Землі займає вода! Це означає, що якщо уявити всю поверхню планети, то три з чотирьох частин буде покрито океанами, морями, річками та озерами, а тільки одна частина – це суша, де ми живемо, будуємо міста, вирощуємо рослини.
Номер слайду 3
Проте не вся вода придатна для пиття. Більшість цієї води – солона, тому для прісної води, яку ми можемо пити, залишається лише невелика частина.
Номер слайду 4
Вода дуже важлива для всього живого, тому що вона допомагає організмам отримувати поживні речовини і виводити шкідливі речовини. У кожній живій істоті, навіть у найменшій бактерії, є вода. Наприклад, тіло людини складається з води приблизно на дві третини, тобто більше половини нашої ваги – це вода!
Номер слайду 5
Рослини теж не можуть жити без води, бо вона допомагає їм отримувати поживні речовини з ґрунту. Завдяки воді рослини можуть рости, цвісти і давати плоди, якими ми харчуємося. Вода переносить поживні речовини від коренів до листя, а листя, завдяки сонцю, перетворює їх на їжу для рослини.
Номер слайду 6
Тваринам вода потрібна для підтримки життя та енергії. Вона допомагає переварювати їжу, охолоджує організм у спеку та підтримує роботу всіх органів. Люди, тварини і рослини постійно втрачають воду – коли дихають, потіють чи ростуть. Тому потрібно постійно поповнювати запас води, щоб залишатися здоровими і сильними.
Номер слайду 7
Вода може змінювати свої стани залежно від температури. Є три основні стани води: рідкий, твердий і газоподібний. Рідкий стан. Коли температура води звичайна, як, наприклад, у склянці чи в річці, вона перебуває в рідкому стані. У такому стані вода ллється, її можна пити, поливати нею рослини або використовувати для приготування їжі.
Номер слайду 8
Твердий стан. Коли вода замерзає, вона стає твердою і перетворюється на лід. Це відбувається при низьких температурах – 0 °C або нижче. Наприклад, взимку у водоймах вода замерзає, стаючи кригою, або коли ми кладемо воду у морозильник, вона перетворюється на кубики льоду. Лід твердий, тому він не ллється, як рідка вода.
Номер слайду 9
Газоподібний стан. Коли воду нагрівають до високих температур, як при кип’ятінні, вона перетворюється на пару, тобто стає газом. Коли вода кипить, ми можемо бачити, як із чайника піднімається гаряча пара. У природі вода також випаровується, коли на неї світить сонце, і піднімається в небо, утворюючи хмари.
Номер слайду 10
Ці зміни станів відбуваються тому, що молекули води починають рухатися швидше або повільніше залежно від температури. Коли вода охолоджується, молекули стають ближчими одна до одної, і вода стає твердою. Коли нагрівається, молекули рухаються швидше і можуть переходити в газоподібний стан. Цей процес є частиною водного циклу, завдяки якому на Землі постійно оновлюється запаси води.
Номер слайду 11
Діти, вода – це справжній скарб, який ми повинні берегти! Без води не можуть жити люди, тварини та рослини. Вона дає нам змогу пити, готувати їжу, вирощувати рослини, купатися і багато іншого. Але на Землі не так багато прісної води, яку можна пити, тому її треба використовувати розумно.
Номер слайду 12
Ми можемо берегти воду навіть у повсякденних справах: наприклад, не залишати кран відкритим, коли чистимо зуби, або не лити більше води, ніж потрібно для поливу рослин. Кожна краплинка важлива! Пам'ятайте, що дбайливе ставлення до води допомагає зберегти природу та майбутнє нашої планети. Бережімо цей скарб разом! 💧🌍