Презентація на тему " Захар Беркут" до уроку української літератури в 7 класі

Про матеріал
Презентація розкриває тему, ідею, основну думку, проблематику твору. Подає характеристику головних і другорядних образів, пояснює композицію повісті. Матеріал наповнених ілюстраціями з кіновільму " Захар Беркут" ( Режисер Ахтем Сеітаблаєв). 
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувала вчитель української мови і літератури. Ульянич Валерія Борисівна Історична повість

Номер слайду 2

Тема: розповідь про те, як волелюбний народ Руської землі боронив свою батьківщину від монголо-татарської навали.Ідея: возвеличення мужності, патріотизму, винахідливості, рішучості, вміння долати перешкоди, боротися з труднощами; засудження підступності, зради, жадності, жаги до збагачення за рахунок інших. Основна думка: сила народу — в його єдності, підтримці, повазі одне до одного.

Номер слайду 3

Проблематика твору:1) захист рідної землі;2) моральний вибір;3) єдність, згуртованість народу — запорука перемоги;4) людина і природа;5) кохання, вірність, самопожертва;6) взаємовідносини батьків і дітей.

Номер слайду 4

Захар Беркут — тухольський старійшина, знахар. Все життя віддав служінню громаді. Замолоду три роки вчився лікарської справи у монаха Акинтія та подорожував по Русі. Головні герої твору

Номер слайду 5

Максим Беркут — наймолодший син Захара, перейняв ідеали батька, хоробро б’ється у першій сутичці з монголами. Закоханий у боярську дочку — Мирославу.

Номер слайду 6

Тугар Вовк — боярин, якому князь пожалував землі Тухольчини. Вважає себе вищим за громаду і хоче насаджувати нові порядки. Відмовляється віддавати Мирославу за Максима бо вважає простого смерда недостойним боярської дочки. Видав монголам плани руської дружини напередодні битви на Калці, та знову стає зрадником, приводячи монголів до Тухлі.

Номер слайду 7

Мирослава — дочка Тугара Вовка. Не поділяє батькових упереджень і відповідає Максиму взаємністю. Невдало відмовляє батька від зради, і сама переходить на бік тухольців.

Номер слайду 8

Бурунда — монгольський командир, що вирізняється силою та жорстокістю, а не воєнною мудрістю. Веде десятитисячне військо на тухольський перевал.

Номер слайду 9

Композиція «Захар Беркут»: повість «Захар Беркут» має цікавий основний сюжет, у якому поєднуються дві сюжетні лінії: історична (напад монголо-татар) і особиста (кохання Максима й Мирослави).

Номер слайду 10

Образи-символи в повісті: Беркут – гордий, мужній, сильний і волелюбний птах. Вовк  - хижак, підступна і зла тварина. Сторож – великий кам’яний стовп, який тухольці вважають священним.

Номер слайду 11

Дякую за увагу!

pptx
Додано
16 січня
Переглядів
49
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку