25 червня о 18:00Вебінар: Компетентнісні завдання з природничої грамотності: від документів PISA до розширеного світогляду

ПРЕЗЕНТАЦІЯ НА ТЕМУ: " ЗАПЛІДНЕННЯ У ЛЮДИНИ. ПРИЧИНИ ПОРУШЕННЯ ЗАПЛІДНЕННЯ У ЛЮДИНИ."

Про матеріал

ПРЕЗЕНТАЦІЯ НА ТЕМУ: " Запліднення у людини.Причини порушення процесів запліднення у людини." 10 клас профільний рівень К.Задорожний.

В презентації розкрито поняття : що таке запліднення,етапи запліднення у людини, причини порушення процесів запліднення .

Зміст слайдів
Номер слайду 1

§ 96 Тема: Запліднення у людини. Причини порушення процесів запліднення у людини

Номер слайду 2

Заплідненням у людини, називається процес злиття чоловічої клітини сперматозоїда і жіночої яйцеклітини у результаті якого утворюється зигота.

Номер слайду 3

У заплідненні беруть участь чоловіча (спрематозоїд) та жіноча (яйцеклітина) гамети. Запліднення внутрішнє - воно відбувається в організмі жінки. Запліднення відбувається в матковій трубі. Маткова труба

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Етапи запліднення у людини{7 DF18680-E054-41 AD-8 BC1-D1 AEF772440 D}Етап Процеси, які відбуваються 1. Пенетрація Подолання сперматозоїдом зовнішніх оболонок яйцеклітини використовуються спеціальні ферменти, розташовані на поверхні та в акросомі гамет та достатньої кількості сперматозоїдів2. Кортикальна реакція Після проникнення одного зі сперматозоїдів усередину яйцеклітини відбувається виділення назовні специфічних ферментів, які роблять неможливим проникнення в яйцеклітину інших сперматозоїдів 3. Утворення зиготи Ядра гамет зливаються всередині яйцеклітини, утворюючи зиготу

Номер слайду 6

Причини порушення процесів запліднення у людини Можуть бути різноманітними. Їх виникнення може бути пов’язане із проблемами в організмі як чоловіка, так і жінки.

Номер слайду 7

Проблеми в організмі чоловіка, які можуть бути причиною порушення процесів запліднення:1. Ендокринні порушення, які стають причиною загибелі сперматозоїдів або перешкоджають їх утворенню.2. Інфекційні захворювання (паротит, бруцельоз, захворювання, які передаються статевим шляхом).3. Утворення пухлин у яєчках (як доброякісних, так і злоякісних4. Розширення кровоносних судин у яєчках (варікоцеле), через яке температура статевих залоз підвищується понад 34 °С, щоспричиняє загибель сперматозоїдів. Паротит Ендокринні порушення

Номер слайду 8

5. Вроджені аномалії розвитку статевихз залоз;6. Розлад сексуальних функцій (часто мають психологічні причини).7. Запалення простати (різної природи);8. Вплив зовнішніх фізичних або хімічних факторів, які пошкоджують клітини статевих залоз (радіаційне опромінення, токсичні сполуки) .

Номер слайду 9

Проблеми в організмі жінки, які можуть бути причиною порушення процесів запліднення 1. Ендокринні порушення, які стають причиною порушення розвитку і дозрівання яйцеклітин;2. Порушення прохідності маткових труб після травм, абортів або інфекційних захворювань, що перешкоджає процесу запліднення;3. Вроджені аномалії розвитку статевих залоз;4. Гінекологічні захворювання;5. Інфекційні захворювання (бруцельоз,захворювання, які передаються статевим шляхом);6. Імунологічні порушення.

Номер слайду 10

Особливості репродукції людини Фактори , що впливають на репродукцію 1. Небіологічні (фізичні фактори, токсичні речовини). 2. Біологічні (захворювання, травми, порушення обміну речовин) 3. Соціальними.

Номер слайду 11

Саме соціальні фактори сильно впливають на рішення людини щодо народження дитини та кількості дітей у родині. Умови життя людських родин теж багато у чому формуються під впливом соціально-економічних факторів. А це впливає як на психологічний стан людей, так і на стан їхнього здоров’я.

Номер слайду 12

Причиною розладів у роботі репродуктивної системи і виникненні безпліддя можуть бути: 1. Недостатнє харчування. 2. Постійна стресова ситуація. 3. Невпевненість у майбутньому.

Номер слайду 13

Виходячи з особливостей процесу утворення гамет та запліднення у людини було створено багато способів контрацепції (запобігання вагітності), які дозволяють ефективно регулювати процес репродукції у людини.

Номер слайду 14

Методи контрацепції:1. Природні методи (різними способами визначають період, що є сприятливим для запліднення, коли слід уникати статевих стосунків). 2. Механічні методи (не допускають контакту сперматозоїдів та яйцеклітини шляхом створення механічного бар’єру за допомогою презерватива, діафрагми, маточного ковпачка). 3. Гормональні методи (шляхом прийому гормональних препаратів перешкоджають процесу овуляції) .4. Хімічні методи (за допомогою спеціальних препаратів перешкоджають потраплянню сперматозоїдів у матку) 5. Внутрішньоматкові засоби (розміщені в матці засоби шляхом механічної та хімічної дії перешкоджають закріпленню яйцеклітини)6. Хірургічні методи (шляхом хірургічної операції роблять процес запліднення неможливим.

Номер слайду 15

Запитання на закріплення знань1. Які фактори можуть перешкоджати заплідненню у людини? 2. Чому запліднити яйцеклітину може тільки один сперматозоїд? 3. Яких профілактичних заходів, яких слід дотримуватися, щоб запобігти порушенню процесів запліднення у людини.

Номер слайду 16

Домашнє завдання. Опрацювати § 96 . Запліднення у людини. Завдання1. Виписати основні поняття з теми.2. Тести на закріплення знань: Код доступу 856815 відкривши посилання join.naurok.ua 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Егорова Зоя
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
7 травня 2020
Переглядів
4551
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку