Презентація на тему " Засоби масової інформації та здоров'я людей"

Про матеріал
Презеентація містить інформацію про інформаційну безпеку. Вплив засобів масової інформації на здоров'я і поведінку людей. Комп'ютерна безпека. Безпека у мережі інтернет. Очікувані результати: учні пояснюватимуть вплив чинників інформаційної небезпеки на здоров’я; умітимуть критично аналізувати повідомлення засобів масової інформації; дотримуватимуться правил безпеки при користуванні комп’ютером, Інтернетом. обгрунтовуватимуть вплив чинників інформаційної небезпеки на здоров’я.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Засоби масової інформації і здоров'я людей .

Номер слайду 2

Засоби масової інформації (ЗМІ), мас-медіа (Mass media) — преса (газети, журнали, книги), радіо, телебачення, інтернет, кіноіндустрія, рекламні щити та панелі.

Номер слайду 3

Позитивний вплив ЗМІ:розширює світогляд дитини;високий рівень інформованості у всіх сферах життя людини;підвищує культурний та інтелектуальний потенціал;є засобом розваг;та засобом зв’язку.

Номер слайду 4

Негативний вплив ЗМІдошкільнята дивляться телевізор у середньому по 4 години на день. За всі шкільні роки молоді люди проводять у екрану 15 тисяч годин. За цей час вони бачать приблизно 13 тисяч випадків насильницької смерті.

Номер слайду 5

ТБ та інтернет розповідає чи показує дитині більше інформації , ніж батьки, друзі або вчителі і досить часто діти довіряють цим повідомленням не менше, а іноді навіть більше ніж рідним і близьким.

Номер слайду 6

Загальмування психічного розвитку. Складність засвоювання інформації на слух;Сприйняття тільки зорової інформації;Недорозвинення мови та емоцій;

Номер слайду 7

За допомогою ЗМІ, інформацію можна:спотворити за допомогою неповної, односторонньої подачі; відредагувати, додавши власні домисли і коментарі;інтерпретувати у вигідному світлі;просто приховати інформацію;створити «інформаційний шум»;оперативно подати навіть неперевірену інформацію.

Номер слайду 8

Вплив ЗМІ на психіку людини:втрачається адекватність сприймання явищ;людина позбувається своєї індивідуальності;критичність мислення знижується;усвідомлення регресує;втрачається індивідуальна відповідальність;набуває місця імпульсивність, скрита чи відкрита агресія.

Номер слайду 9

Як захистити себе від маніпуляцій свідомістю у ЗМІ? усвідомлюйте, що думка про життя, яка звучить з екрану, і саме життя – інколи абсолютно різні речі; не ототожнюйте себе емоційно з героями телерепортажів; перевіряйте інформацію в різних джерелах; навчіться вимикати телевізор\комп’ютер у будь-який момент, відмовившись від подальшого перегляду з власної волі; час від часу влаштовуйте «безінформаційні» дні – взагалі не вмикайте телевізор або комп’ютер.

Номер слайду 10

Маніпуляція в інформаційній сфері – вид психологічного впливу, що здійснюється через ЗМІ, що призводить до пробудження у об'єкта впливу намірів, які змінюють його бажання, настрої, поведінку, погляди тощо.

Номер слайду 11

Інтернет - залежністьІнтернет-залежність — психічний розлад, нав'язливе бажання вийти в Інтернет і хвороблива нездатність вчасно відключитися від нього. У 2008 році інтернет-залежність офіційно визнано хворобою.

Номер слайду 12

Правила Інтернет-безпеки , Інтернет-етики. Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків. Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити. Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами. Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте. Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини. Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі. Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки. Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.

Номер слайду 13

Ризики на небезпеки від мережі інтернет

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.7
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
 1. Дрізік Галина
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Дудченко Алла
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Товстолес Лариса
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
14 травня 2020
Переглядів
9273
Оцінка розробки
4.9 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку