Правило правопису слів з апострофом вивчається у початкових класах. Вчителю треба добирати різні форми роботи, щоб зацікавити вихованців. Багато часу йде на підготовку до занять. Тому хочу поділитися з колегами наробками.
Автор: ОМЕЛЬЧУК Н. М. вчитель-методист Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 4
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Я такий же, як знак розділовий, І відомий шкільній дітворі. Та в словах української мови Я пишусь не внизу, а вгорі. Спробуй лиш написати ім’я - Зразу стану потрібен і я.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Це наймолодший знак нашого письма. З’явився в українській граматиці для роздільної вимови. Назва знака взята з давньогрецької мови, що означає: кривий, зігнутий, повернутий.
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
За 5 хвилини записати якомога більше слів з апострофом.
Номер слайду 13
Номер слайду 14
черв...як, б...юст, Лук...ян, Св...ятослав, зв...язати, возз...єднання, Мар...яна, В...ячеслав, кур...йозний, моркв...яний, духм...яний. міжгір...я. Запишіть слова, вставляючи, де потріб- но, апостроф:
Номер слайду 15
Прослухайте вірш, запам’ятайте, а по-тім запишіть якнайбільше слів з апост-рофом. У п’ятницю, у надвечір’я, Як туманцем потягло, Сонце плавно у міжгір’я Спочивати попливло. На подвір’ячку, під в’язом, Вся зібралася сім’я: Відпочить, побути разом Та послухать солов’я. Вечоріє. На подвір’ї Вся сім’я рядком сидить… Перше випливло сузір’я: Бавить, манить і мигтить.
Номер слайду 16
Дай відповіді на запитання і запиши слова. * Група близьких родичів, що проживають разом. * Частина голови. * Запашна лікарська рослина. * Що не можна вживати у піст? * Частина стопи. * Його б'ють, а він не плаче?
Номер слайду 17
З якої казки уривок? На ранок баба набрала мичок і погнала солом’яного бичка пасти.
Номер слайду 18
Номер слайду 19
Після яких букв, що позначають приголосні, ставиться апостроф? б, п, в, м, ф, р Скільки звуків позначають букви я, ю, є, ї після апострофа? [йа], [йу], [йе], [йі] Що слід пам’ятати слів з апост- рофом? ПРИ ПЕРЕНОСІ АПОСТРОФ НЕ ВІДОКРЕ- РЕМЛЮЄТЬСЯ ВІД ПОПЕРЕДНЬОЇ БУКВИ