Героїко-фантастичні казки також дуже давні. У них тісно переплітається дійсне і надприродне. Герої цих казок - богатирі, що перемагають зміїв-людожерів, ощія Безсмртного, Бабу-ягу, відьом, допомагають знедоленим. При цьому вони використовують і шапку-неведимку, і меч-кладенець, і цілющу воду тощо. Царство“Фантастичні казки”
Особливості казок. Зачин. Кінцівка. Усі народні казки починаються майже однаково:”Було два брати...”, “Жили собі котик і півник...” тощо. Такі початки називаються зачинами. Багато які казки закінчуються характерними висловами: “От вам казка, а мені бубликів в'язка”, “Стали жити-поживати і добра наживати” тощо. Такі вислови називаються кінцівками. В основній частині розповідається про події та дійових осіб. Будова казки. Основна частина. Звиличують працьовитість, щирість та розсудливість. Висміюють - ледарство, егоїзм, зазнайство, скупість, зажерливість, брехливість тощо. Символічність числа 3 Гумор і сатира
Герої казок. ДобротворціДобротворці це богатирі, чарівники та їхні помічники: наречені, пророки, домашні і дикі звірі. Нерідко у певних істотах ми зустрічаємо віддзеркалення мрій людини про полегшення праці в усіх сферах трудової діяльності (наприклад Вернидуб, Скороход). Добротворці часто наділяються, велетенською силою (одною рукою виривають дерева). Цей засіб називається гіперболізацією. Нерідко долати перешкоди добротворцям допомагають чарівні символічні предмети, як то чоботискороходи, скатертинасамобранка, шапка-невидимка та ін.
Герої казок. ЗлотворціЗлотворці - це, ті, що роблять зло. Кривдять чи беруть в полон людей (Кощій Безсмертний, Одноокий людоїд, Баба-яга, кобиляча голова, мотив змія, змій 3,9,12головий, мачуха, пан, та інші). Ці образи бувають реалістичними (в соціально-побутових казках), алегоричними (в казках про тварин) та фантастичними (в чарівних казках).
в народних казках передається з покоління в покоління мудрість народу, усе, що є вартим уваги нащадків, життєвий досвід, мрії народу, його почуття. У казках також знайшли відображення важливі історичні події. Казки мають повчальний характер, і в них завжди є певна мораль. Одні казки виховували любов до рідної землі, рідної домівки, рідної матері, інші до народу іБатьківщини в цілому. Є також гумористичні і сатиричні твори, які не мають педагогічного характеру. Але попри те, що різні групи казок відрізняються темами і формою, ідеї у них подібні. Усі вони прославляють мудрих, хоробрих та кмітливих і засуджують зрадливих, ледачих і підступних. Також герої різних казок дуже схожі своїми портретами. ОТЖЕ,