Народні українські ігри Презентацію виконала: вчитель фізичної культури. Запорізькій гімназії №65 Чаровата І. М.
Номер слайду 2
Гра « Піжмурки»Старовинна народна гра, під час якої один із учасників із зав'язаними очима ловить або відшукує інших.
Номер слайду 3
Гра « Ворон»Химерна дитяча гра, що імітує напад ворона на курчат, яких захищає квочка; у цій грі ворон символізує темряву.
Номер слайду 4
Гра «Дзвін» (дзвіночок)Дитяча гра, у якій один гравець, що стоїть у колі інших гравців, які взялися за руки, намагається вирватися з ланцюга.
Номер слайду 5
Гра «Тісна бабка»Гра у якій ті що сидять у кінці лавки, тиснуть на тих , що сидять посередині, намагаючись витіснити їх і зайняти їх міста
Номер слайду 6
Гра « Ковінькі»Гра – палиця із зігнутим кінцем, подібна до хокейної ключки. ЇЇ виготовляють із кривої гілки груші чи яблуні довільної довжини і припасовують до росту гравця.
Номер слайду 7
Гра « Скраклі»Українська народна спортивна гра (за принципом нагадує городки). Суть гри полягає в тому, що гравці вибивають бучками (палками) з відведеного місця дерев'яні скраклини (цурпалки). Придатний матеріал для інвентаря — липа/бук.
Номер слайду 8
Гра «Мовчанка»Гра починається з скоромовки: Їду до дому. На зелену солому. На тій соломіСидить жаба. Хто писне,Той жабу хлисне,Мені можна говорити. Сто раз,А іншому – ані раз. Всі замовкають. Ведучий намагається кого-небудь викликати на розмову. Хто перший заговорить, той програв.
Номер слайду 9
Гра « Довга лоза»Гра в якій один із учасників повинен перестрибнути через інших, що розмістились один за одним зігнувшись
Номер слайду 10
Гра « Квач»Поширена дитяча рухлива гра, в якій потрібно влучити м'ячем у втікача або, наздогнавши його, торкнутися рукою. Має безліч варіантів.
Номер слайду 11
Гра «Ги́лка, гила́ »Народна спортивна гра з м'ячем та палицею-битою. М'яч для гри іноді називали «свинкою».