Тести від «На Урок»: Організація дистанційної роботи під час карантину

Презентація "Народження нової європейської науки. Р. Декарт, Й. Кеплер, Д. Бруно, Н. Коперник, Г.Галілей."

Про матеріал
Мета: ознайомити учнів із розвитком науки; вдосконалити роботу учнів з таблицями, схемами; ознайомити учнів з досягненнями науковців; навчити характеризувати найвизначніші наукові відкриття; аналізувати причини та наслідки наукових відкриттів Нового часу та їх вплив на подальший розвиток людства., застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття; виховувати естетичний смак учнів, прагнення до самоосвіти.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Всесвітня історія - 8 клас

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Марсіліо Фічіно

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Леонардо да Вінчі 1452 – 1519 р. р.

Номер слайду 6

Співвіднесіть імена авторів з назвами їхніх творів: А) Леонардо да Вінчі 1) « Давид» Б) Рафаель Санті 2) « Алегорія часу» В) Мікеланджело Буонарроті 3) « Сикстинська мадона» Г) Тиціан 4) « Віз сіна» 5) « Мона Ліза»

Номер слайду 7

Сикстинська мадона ( 1514 р.)

Номер слайду 8

Давид ( 1501 – 1504 р. р.) Алегорія часу (1570 р.)

Номер слайду 9

План вивчення нового матеріалу: Нові уявлення про формування Всесвіту Розвиток науки.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Нові уявлення про формування Всесвіту Учення М.Коперника Учення Д. Бруно Учення Г. Галілея

Номер слайду 12

Микола Коперник 1473 – 1543гг. - великий польський астроном, засновник геліоцентричної системи світу

Номер слайду 13

Геліоцентрична система Земля одночасно крутиться навколо себе й навколо Сонця.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

У астрономії підтримував погляди Коперника, став пропагувати ідею про бескінечність Всесвіту і про безліч заселених світів та метемпсихоз (переселення душ)

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Номер слайду 18

зошита Галілея

Номер слайду 19

В 1609 Галілей самостійно побудував свій перший телескоп з опуклим об'єктивом і увігнутим окуляром.

Номер слайду 20

Галілей відкрив також сонячні плями. Галілей встановив, що Венера змінює фази.

Номер слайду 21

Короткі відомості Народився 31 березня 1596р.у Ла-Е-ан-Турен Помер 11лютого 1650р. У Стокгольмі Місце проживання Париж Громадянство Франція Галузь наукових інтересів Математика, фізика, філософія Відомий у зв'язку з картезіанська система координат , раціоналізм.

Номер слайду 22

Декарт прославив своє ім'я великою кількістю трактатів з математики та філософії. Основні з них: «Геометрія» (1637), «Міркування про метод…» (1637), «Начала філософії» (1644). Крім того він заклав основи аналітичної геометрії, дав поняття змінної величини і функції, ввів багато алгебраїчних визначень, висловив закон збереження руху, дав поняття імпульсу сили. Автор теорії, яка пояснює утворення небесних тіл вихоровим рухом частинок матерії (вихрі Декарта). Ввів поняття рефлексу (дуга Декарта).

Номер слайду 23

Цікавим постскриптумом до смерті цієї великої людини, який віддав багато сили вивченню взаємодії тіла і душі, може послугувати історія його власного тіла після смерті. Через 16 років після його смерті його друзі вирішили, що тіло має знаходитися у Франції. Але труна, яка з цього приводу була надіслана в Швецію, виявилась занадто короткою. А тому шведська влада, не довго думаючи, вирішила відділити голову Декарта від тіла і поховати її окремо — доти, доки не будуть отримані розпорядження з Парижа.

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Космічний телескоп "Кеплер", названий на честь німецкого астронома Иоганна Кеплера призначений для пошуку планет та інших зірок

Номер слайду 26

Співвіднесіть прізвища та факти біографій історичних діячів: А) Миколай Коперник 1) Вважав, що Сонячна система є однією з-поміж безлічі небесних систем Б) Джордано Бруно 2)Відкрив закони, що визначали рух Землі та планет навколо Сонця В) Галілео Галілей 3) Винайшов телескоп. відкрив чотири супутники Юпітера, плями на Сонці, гори на Місяці, кільце Сатурна 4) довів, що Земля, як і інші планети, обертається навколо Сонця. Автор праці « Про обертання небесних сфер»

Номер слайду 27

1. Учений –астроном XVII ст., якого Ньютон назвав Великим 2. Учений-астроном XVI ст., що був спалений на вогнищі за вироком інквізиції 3. Лікар, що відкрив секрет кровообігу 4. Видатний польський учений, астроном 5. Німецький вчений, виклав основи нової оптики 6. Учений, що встановив зв’язок геометрії з алгеброю 7. Публічна суперечка або обговорення наукової теми

Номер слайду 28

МЕТОД « ПРЕС» Я вважаю… Тому що… Наприклад,… Отже,…

Номер слайду 29

Домашнє завдання Опрацювати & 7 п. 6-7 Підготуватися до Уроку узагальнення ( повт. & 6-10)

Номер слайду 30

ppt
Додано
11 листопада 2019
Переглядів
319
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку