7 грудня о 18:00Вебінар: Як перетворити традиційний офлайн-урок на сучасний онлайн-урок

Презентація. Навчальний проект на тему "Смітити не можна - переробляти"

Про матеріал
Розширити знання учнів щодо переробки та утилізації побутового сміття, шляхом виконання навчального проекту "Смітити не можна - переробляти"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Смітити не можна-переробляти

Номер слайду 2

Побуто́ве сміття́ — фракція твердих відходів, яка утворюється в комунальному господарстві міст та інших населених пунктів. Зростання відходів виробництва та споживання — одна з найактуальніших екологічних проблем сучасного світу. Побутове сміття — відходи, що утворюються в результаті життєдіяльності людей і видаляються ними як небажані чи непотрібні. До сміття відносять:картон;газетний, пакувальний або споживчий папір;всіляку тару (дерев'яна, скляна, металева);предмети, що вийшли з ужитку або втратили споживчі властивості.

Номер слайду 3

Утилізація сміття. Контейнери для паперу. Побутове сміття зазвичай переробляють на сміттєспалювальних заводах, що екологічно небезпечно. В більшості розвинених країн мешканцям пропонують сортувати побутове сміття в окремі контейнери, де окремо збираються папір, пластик, органічні залишки, скло, метали, що полегшує переробку. Складною проблемою ліквідації або утилізації побутового сміття є пластики. Більшість нині існуючих пластиків не розкладається мікроорганізмами, тому від них поступово відмовляються на користь біодеградабельних  пластиків — пластмас, які за короткий час (від кількох місяців до двох років) руйнуються мікроорганізмами. Також використовують тонку металеву тару. Алюмінієві банки від напоїв у більшості країн збираються для переплавки. Збір і переробка макулатури зменшує кількість сміття і одночасно сприяє збереженню лісових насаджень.

Номер слайду 4

На сміттєвих полігонах добувають газ. Мало хто знає, але сміттєві звалища небезпечні не тільки забрудненням ґрунтів і підземних вод. Уся справа в метані. Його виробляють специфічні бактерії, що плодяться у сміттєвих покладах багатометрової товщини і розкладають органічні відходи, виділяючи газ і тепло.

Номер слайду 5

Паллети-паливо майбутньогоЄвропа давно використовує як альтернативне паливо органічні відходи у вигляді пеллет. Їх роблять (пресують без хімічних закріплювачів у тонкі, з олівець товщиною, палички) насамперед з деревини: непридатних для подальшого використання піддонів, післяноворічних ялинок, шухляд, борошна, стружки і залишків лісової деревини. Хоча також бувають пеллети з соломи, лузги, рисової лушпайки, торфу і т.д.

Номер слайду 6

Друге життя макулатури У тонні сміття близько 30% паперових відходів. Але, потрапивши на смітник, вони губляться безповоротно і переробці не підлягають. Тому макулатуру заготовлюють окремо. Її ділять на 13 сортів - від відходів білого папера до старої шпалери і мішків від цементу.

Номер слайду 7

Листя на добрива. Щоосені на вулицях міст битва з урожаєм - збирання опалого листя. Найчастіше воно потрапляє на смітники, а краще було б готувати з опалого листя компост. Так вже роблять у Дніпродзержинську, Ялті, Євпаторії. А також у Європі, де компост - цілком дохідний бізнес.

Номер слайду 8

Нове життя для старих речей. Наприклад, у Каліфорнії архітектори переробили будинок під офіс компанії, пов'язаної з автобізнесом. Лобове скло тут використали як козирки над дверима, а також як огорожу всередині будинку, один паркан у дворі зробили з дверей авто, а інший прикрасили дорожніми знаками.

Номер слайду 9

А от у Бельгії заповзятливі дизайнери після заміни старих світлофорів на більш сучасні взялися просувати кольорове скло як... тарілки.

Номер слайду 10

Брати-дизайнери зі Швейцарії Маркус і Даніель Фрейтаг із середини 90-х роблять сумки зі... старого кольорового брезенту для хутра, ременів і подушок безпеки та велошин.

Номер слайду 11

Сімейна компанія Freitag купує в АТП по всьому світу вторсировину і шиє 40 видів сумок, гаманців і чохлів (у тому числі для i. Phone і i. Pad) і продає у 300 магазинах в усьому світі.

Номер слайду 12

А от американська компанія Escama Studio робить сумки й аксесуари з... ключів-кілець від бляшаних банок для напоїв. Матеріал для сумок закуповують на базах втор сировини. Ключі від банок сортуються, миються, шліфуються і потім уже за спеціальною технологією зшиваються в готовий виріб.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Шаповалова Наталя Миколаївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
23 лютого 2019
Переглядів
51972
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку