Презентація "Найбільші держави Азії".

Про матеріал
Презентація до уроку географії для 7 класу з теми "Найбільші держави Азії" до підручника Географія. Підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Автор: В.М.Бойко, С.В.Міхелі Видавництво: "Сиция" Харків 2016.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Найбільші держави Азії.7 клас. Логін Г. В.

Номер слайду 2

Азія – найбільша частина світу. Площа – 43,4 млн км2, що складає приблизно третину всього суходолу Землі. Найбільші за площею країни: Росія, Китай, Індія. В Азії проживає більша половина людства (3.4 млрд осіб). Найбільшими за кількістю населення є: Китай, Індія, Бангладеш. Налічується 48 держав (без Росії).

Номер слайду 3

Субрегіони Азії

Номер слайду 4

Расовий склад населенняЄвропеоїди, які мають смагляву шкіру, темні очі і пряме темне волосся, населяють Південно-Західну Азію та Індію. Народи, що належать до монголоїдної раси, населяють Центральну і Східну Азію. На півдні Азії живуть представники негроїдної раси.

Номер слайду 5

Національний склад населення. Проживають понад 1100 народів. Більшість країн багатонаціональні, а однонаціональними є арабські країни, Японія, Бангладеш, Республіка Корея та Північна Корея. Основні мовні сімї – китайсько-тибетська, індо-європейська, алтайська, семіто-хамітська та ін.

Номер слайду 6

В Азії мовами індоіранської групи розмовляють хіндустанці, перси, афганці. Китайці, які населяють Східну Азію належать до китайської групи сіно-тибетської мовної сімї. Турки, туркмени, татари, азербайджанці, казахи, які живуть переважно у Західній Азії, належать до тюрської мовної групи. Араби та євреї, які живуть у Південно-Західній Азії, належать до семітської групи. Особливу мовну групу становлять японці та корейці.

Номер слайду 7

Релігії АзіїВ Азії одночасно з християнством поширені мусульманство (іслам), індуїзм, буддизм.Іслам- Південно-Західна, Центральна, Південна, Південно-Східна Азія. Християнство – Філіппіни, Грузія, Кіпр (європейська частина), Росія, Вірменія. Національні релігії – іудаїзм (Ізраїль), індуїзм (Індія, Непал), синтоїзм (Японія), конфуціанство та даосизм (Китай).

Номер слайду 8

Розміщення населення АзіїВ Азії спостерігаються великі контрасти природних умов і відповідно розселення людей. В одних районах (долини великих рік, приморські низовини, Японські острови) густота населення дуже велика і навіть може сягати 1500 осіб/км2. Дуже висока густота населення в містах. В інших районах (Тибет, пустелі) густота становить 2 особи/км2 або райони і безлюдні.

Номер слайду 9

В Азії більшість держав належить до групи країн, що розвиваються.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Країни Південної АзіїУ Південній Азії розташовані Індія, Пакистан, Бангладеш. Вони мають широкий вихід до океану. Є високогірні країни Бутан та Непал, які розташовані в Гімалаях і віддалені від океану, а також острівні Шрі-Ланка та Мальдіви. Індія. Площа – 3,3 млн км2 Населення – 1, 3 млрд осіб. Столиця – Нью-Делі

Номер слайду 12

Країни Східної АзіїТериторія Східної Азії простяглася на тисячі кілометрів уздовж берегів Тихого океану. У цій частині Євразії розташовані Китай, Монголія, Корейська Народно-Демократична Республіка (Північна Корея) і Республіка Корея (Південна Корея), а на островах – Японія. Китай. Площа – 9,5 млн км2 Населення – 1,4 млрд осіб. Столиця- Пекін

Номер слайду 13

Японія Площа – 378 тис км2 Населення - 127 млн осіб. Столиця – Токіо. У господарстві Індії провідну роль відіграє сільське господарство (рослинництво). Китай володіє величезними запасами природних ресурсів і стрімко розвиває господарство. Японія – острівна країна з бідними природними ресурсами, але високорозвиненою економікою.

Номер слайду 14

Домашнє завдання. Прочитати параграфи 55, 56. Нанести країни Азії і їх столиці на контурну карту. Підготувати цікаву інформацію про країни Азії (за бажанням).

pptx
Додано
12 квітня
Переглядів
1316
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку