Презентація "Наземно-повітряне середовище та його мешканці"

Про матеріал
В даній презентації розкрито особливості наземно - повітряного середовища та особливості існування у ньому живих організмів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

НАЗЕМНО -ПОВІТРЯНЕ СЕРЕДОВИЩЕ ТА ЙОГО МЕШКАНЦІ

Номер слайду 2

Пригадаємо: Середовище життя – усе, що оточує організм і впливає на нього. Чинники середовища – умови навколишнього середовища, що впливають на організми.

Номер слайду 3

Наша Земля дуже різноманітна. Живі організми можуть обирати собі найбільш відповідне середовище для життя.

Номер слайду 4

c. Наземно-повітряне середовище за своїми умовами найрізноманітніше.температуравологістьосвітленістьповітря. Провідну роль серед чинників неживої природи тут відіграєNCO2 O2

Номер слайду 5

Особливості наземно - повітряного середовища. Достатня кількість світла і кисню. Значні зміни температури і вологості упродовж доби і протягом року.

Номер слайду 6

Життя рослин і тварин у наземно-повітряному середовищіУ багатьох наземних тварин добре розвинені зір, слух і нюх.

Номер слайду 7

Достатня освітленість наземно-повітряного середовища допомагає їм добре орієнтуватися завдяки зору. Наприклад, сокіл може побачити мишеня на полі з висоти в кількасот метрів.

Номер слайду 8

У повітрі швидко поширюється звук, тож наземні тварини використовують для спілкування різноманітні звукові сигнали. Побачивши наближення хижого птаха чи звіра, ховрахи свистять. Якщо гусенята розбрелися, гуска починає видавати голосні звуки доти, доки гусенята не повернуться.

Номер слайду 9

Тварини наземно-повітряного середовища спілкуються також за допомогою запахів. Навколо мурашника багато «пахучих» стежинок. За запахом слідів комахи знаходять дорогу до дому. Хижі звіри дізнаються про наближення здобичі за її запахом.

Номер слайду 10

Рослини з наземно-повітряного середовища отримують сонячне світло й вуглекислий газ, необхідні для утворення органічних речовин, і кисень для дихання.

Номер слайду 11

Поширення плодів і насіння рослинвітертвариниптахисамопоширеннявода

Номер слайду 12

Пристосування до пересування в наземно-повітряному середовищі Коні бігають, спираючись на пальці. Вони вкриті твердим чохлом, що називається копитом. Широкі копита і довгі ноги лося дають йому змогу рухатися по заболоченій місцевості.

Номер слайду 13

Пристосування до пересування в наземно-повітряному середовищі Стрибками переміщуються зелений коник, тушканчик, заєць, кенгуру. У цьому їм допомагають задні кінцівки, які сильніші й довші за передні.

Номер слайду 14

Пристосування до пересування в наземно-повітряному середовищі Вуж, гадюка мають гнучке тіло. Вони вигинають його хвилеподібно і завдяки цьому повзають.

Номер слайду 15

Пристосування до пересування в наземно-повітряному середовищі У повітрі значну частину життя проводять птахи. Виявляється, у птахів не одне, а ціла низка пристосувань для польоту. По-перше, це пір’яний покрив. Пір’я зменшило вагу птахів. По-друге, легкий та міцний скелет і гарно розвинені м’язи, які спричиняють змахи крил. По-третє, щоб летіти, доводиться витрачати багато енергії. Тому птахи дуже багато їдять.

Номер слайду 16

Пристосування до пересування в наземно-повітряному середовищі Серед звірів тільки кажани мають крила і здатні до польоту. Деякі звіри лише на деякий час можуть затриматись у повітрі.

Номер слайду 17

Підсумки

Номер слайду 18

Презентацію складено відповідно підручника

pptx
Додано
22 квітня 2021
Переглядів
1166
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку