2 лютого о 18:00Вебінар: Самооцінювання управлінських та освітніх процесів: нормативні орієнтири та особливості проведення

Презентація "Неметали. Загальна характеристика неметалів. Фізичні властивості. Явище адсорбції"

Про матеріал
Презентація до уроку хімії в 11 класі на тему "Неметали. Загальна характеристика неметалів. Фізичні властивості. Явище адсорбції" (рівень стандарту)
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Неметали. Загальна характеристика неметалів. Фізичні властивості. Явище адсорбції

Номер слайду 2

Положення неметалів в ПС Неметали розташовані в основному в правому верхньому куті ПС, умовно обмеженому діагоналлю Бор- Астат. Загалом відомо 22 неметалічних хімічних елементи

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Особливості будови атомів неметалів. Атоми неметалічних елементів на зовнішньому енергетичному рівні мають, як правило, від 4 до 8 електронів. Майже всі вони можуть приєднувати певну кількість електронів і перетворюватися на негативно заряджені йони — аніони

Номер слайду 5

Неметалічні властивості в ПС зростають зліва направо та знизу вгору. Чому?в періоді зі збільшенням зарядів атомних ядер зменшується радіус атома й збільшується кількість електронів на зовнішньому енергетичномурівні, а отже, здатність приєднувати електрони зростає. У групі — радіус атома зменшується знизу вверх, тому здатність приєднувати електрони теж посилюється.

Номер слайду 6

Неметалічні елементи утворюють прості речовини-неметали

Номер слайду 7

Загальні фізичні властивості неметалів За нормальних умов неметали — водень Н2, фтор F2, хлор Cl2, кисень O2, озон О3, азот N2 і благородні гази (гелій He, неон Ne, аргон Ar, криптон Kr, ксенон Xe,радон Rn) — перебувають у газоподібному агрегатному стані, бром Вr2 —рідкому, решта неметалів — тверді речовини (вуглець, сірка, фосфор)

Номер слайду 8

Речовини неметали бувають в різних агрегатних станахсіркайодбромкремнійфосфорхлор

Номер слайду 9

Загальні фізичні властивості неметалів Неметали не мають металічного блиску. Неметали мають різний колір: йод — фіолетовий, бром — бурий, хлор — жовтозелений, сірка — жовтий, графіт — чорно-сірий. Водень, кисень, азот — безбарвні гази. Їм невластива електро- й теплопровідність, але існують і винятки. Так, силіцій Si — напівпровідник, а графіт C — провідник електричного струму. КрихкіРозчинність у воді не є їхньою характерною загальною властивістю. Середгазоподібних неметалів немає жодного, який би добре розчинявся у водіБагато з них добре розчинні в органічних розчинниках. Температури їх плавлення та кипіння мають широкий діапазон. Газоподібні неметали (водень, кисень, азот) киплять за низьких температур (майже –200 °С). Тверда речовина йод при нагріванні сублімується — відразу переходить із твердого стану в газоподібний. Для того щоб розплавити сірку, достатньо температури полум’я спиртівки чи сухого пального , тоді як одна з алотропних модифікацій Карбону — алмаз — має температуру плавлення понад 3000 °С.

Номер слайду 10

Поширення у природіНеметали більш поширені в природі, аніж метали, проте у вільному стані трапляються не всі Азот, кисень, інертні гази — це основні речовини у складі повітря Поклади самородної сірки є в Передкарпатті Промисловим родовищем графіту в Україні є Завалівське родовище

Номер слайду 11

Адсорбція (від латин. ad — на й sorbeo — поглинаю) — явище поглинання газоподібних або розчинених речовин поверхнею твердої речовини.

Номер слайду 12

Адсорбенти. Деревне вугілля. Силікагель. Тваринне вугілля (кісткове)

Номер слайду 13

На початку ХХ ст. Микола Дмитрович Зелінський використав адсорбційну здатність вуглецю у винайденому ним вугільному протигазі для захисту органів дихання, обличчя й очей людини від діїшкідливих речовин, що потрапили в атмосферу. Завдяки цьому винаходу було врятовано життя сотень тисяч солдатів під час Першої світової війни.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Хорольська Наталя Олександрівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
24 листопада 2019
Переглядів
6274
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку