Презентація "Неозначено-особові речення"

Про матеріал
Презентація допоможе сформувати поняття про неозначено-особові односкладні речення, пояснити, на яку дію вказує головний член та способи вираження присудка в цих реченнях. Виховною метою є шанобливе ставлення до хліба та повага до праці хлібороба.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Епіграф уроку Хліб – джерело життя. В.Сухомлинський

Номер слайду 5

Тема уроку: Неозначено-особові речення Мета уроку: поглибити знання учнів про односкладні дієслівні речення; сформувати поняття про неозначено-особові речення, пояснити, на яку дію вказує головний член неозначено-особового речення та способи вираження присудка в цих реченнях; формувати вміння розпізнавати неозначено-особові речення , визначати в них головний член; розвивати вміння аналізувати, трансформувати й конструювати неозначено - особові речення, у яких головний член має різні способи морфологічного вираження; виховувати шанобливе ставлення до хліба, повагу до праці хлібороба.

Номер слайду 6

Колективне опрацювання опорної схеми Способи вираження головного члена неозначено-особових речень Дієслова ІІІ особи множини дійсного способу теперішнього часу Дієслова ІІІ особи множини дійсного способу майбутнього часу Дієслова у формі множини дійсного способу минулого часу

Номер слайду 7

Дослідження - трансформація Господині пекли хліб, підкладаючи під нього сушене капустяне листя. Але перед тим вони змащують листок олією, притрушуючи борошном. Потім, зробивши кілька проштрихів, жінки шугали лопату з хлібиною в гарячу утробу печі. Тепер вони чекатимуть рум’яного буханця, який нагодує їхню родину. (За В.Скуратівським)

Номер слайду 8

Завдання дискусійного характеру Виряджали в далеку дорогу вірних захисників, поклавши в торбину буханець, обгорнутий вишитим рушником (В.Скуратівський). Речення односкладне чи двоскладне? Стрункий, достиглий урожай на стіл покладуть, як пахучий май (А.Малишко). Один учень доводить, що це речення узагальнено-особове, а інший вважає, що неозначено-особове. Хто має рацію? Хліб вважають одним із найдавніших і найважливіших символів української обрядовості (Л.Кожуховський). Головний член речення виражений дієсловом у формі ІІІ особи множини теперішнього часу чи майбутнього? Доведіть.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

ppt
До підручника
Українська мова 8 клас (Ющук І.П.)
Додано
16 жовтня
Переглядів
238
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку