Історико - краєзнавча робота " Невідома могила жертв війни". В цьому матеріалі досліджувалася невідома могила солдату , який загинув в період Другої світової війни.
Історико – краєзнавча робота Підготували учні 5-го класу Драгула Діана, Корпан Олег, Комарницька марта. Керівник - Вчитель правознавства Стефанів Г.Д.
Номер слайду 2
У мальовничому гірському селі Тисів є дуже різних цікавих історій. Хоч деякі розповіді і носять сумні характери, але серце наповнюється гордістю за своє село,та людей які жили і живуть в нім. В участку Церківний в урочищі Перерва в глибині лісу поставлений кам ҆ яний хрест. Після закінчення Другої світової війни в 1946 р. один із жителів нашого села Гринечко Дмитро Васильович вступив в партизанський загін. Там Дмитро отримав псевдонім ˮЛютий ˮ. Народився Дмитро Васильович 1923 р. став партизаном в 23 роки. Радянські солдати вислідили Дмитра та ще двох партизанів на прізвища (Павлишин, Дуб ), один з хлопців на прізвище Дуб встиг заховатися, інших хлопців розстріляли на місці.
Номер слайду 3
Повитягували тіла на коні і везли селом. По дорозі знущалися, проколювали багнетами надіючись, що рідні хлопців вибіжать з хатів і також будуть розстріляні, але з будинків ніхто не виходив. Солдати відвезли героїв в село Поляниця на впізнання. Через деякий час родини вбитих були знайдені і вивезені в Казахстан. Батько Дмитра загинув під час війни, а мати, два брати, їхні жінки і діти були вивезені. В 1958 році рідні Дмитра повернулися в Україну. Брат Дмитра, Юрій, якому було 20 років (1926 року народження), під час вивезення рідних втік босий по снігу в ліс і там прожив два тижні, на щастя йому вдалося вижити.
Номер слайду 4
Саме цей брат Юрій і ще два брати Михайло та наймолодший брат Василь і поставили цей пам ҆ ятний хрест. В 1991 році в травні місяці хрест був посвячений греко - католицьким священником отцем Михайлом Дударем.
Номер слайду 5
Тіло Дмитра рідним не повернули. Він був спалений в м. Болехові
Номер слайду 6
1991 Рік Посвячення хреста. Брат Михайло, брат Василь та Юрій. Племінник Богдан, о. Михайло Дудар.