НАЙБІЛЬШИЙ СЕРЕД ПТАХІВ — гриф чорний. Маса його до 12,5 кілограма, довжина крила — 87 сантиметрів. Його досить легко впізнати по тому, як стрімко він спускається з висоти з напівскладеними крилами, витягнутими лапами та піднятим хвостом, з шумом розтинаючи повітря.
Номер слайду 3
НАЙВИЩИМ ПТАХОМ є журавель сірий. Висота його досягає 120 сантиметрів, а маса — 7 кілограмів. Прилітає в Україну в другій половині березня, а улюбленими його місцями є глухі зарості, болота, очеретяні заплави рік. Гніздо (до 1 метра в діаметрі) мостить на купинах.
Номер слайду 4
НАЙВАЖЧИЙ ПТАХ української фауни — дрохва. Її маса може досягати 20 кілограмів. Такими можуть бути самці — самиці значно менші.
Номер слайду 5
НАЙМЕНШИЙ ЛІСОВИЙ ПТАХ — корольок( золотомушка). Його маса 4—5 грамів. Зустрічається в гірських і рівнинних хвойних лісах. Його їжа — дрібні комахи, а взимку — частково насіння хвойних порід. Має на голові повздовжну смужку, що нагадує корону (звідки й назва).
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Найдрібніша пташка наших лісів – золотомушка (російською – корольок). Золотомушка більша за колібрі, яка живе в тропічних лісах далеко від України. Але й наші золотомушки – крихітки. Вони вдвоє менші і у шість разів легші за горобців. А вага золотомушки – не більше 6 г. Щоб ви відчули, скільки це, візьміть монети, які у вас лежать на партах і покладіть на долоньку. ( 1к., 1к., 2к.) Чи відчуваєте тягар? Оце скільки важить золотомушка.- На Україні живуть дві золотомушки – жовточуба і червоночуба.
Номер слайду 8
НАЙШВИДШИЙ ПТАХ є сапсан, якого ще називають мандрівним соколом. Нападаючи на якогось птаха, він мчить за здобиччю зі швидкістю понад 300 кілометрів на годину. Часто можна помітити лише тінь, що промайнула, і почути свист повітря, яке розтинає птах. Його не наздогнати навіть літаком АН-2. В Україні сапсан гніздиться зрідка на Поліссі, у лісостеповій зоні, в Карпатах і Криму.
Номер слайду 9
НАЙКРАЩИМИ БІГУНАМИ на короткі дистанції серед птахів України, звичайно, є фазан — 34 кілометри на годину. НАЙДОВШИЙ ДЗЬОБ серед птахів українських лісів має лелека — 19 сантиметрів. Дещо коротший у чаплі — 13, у бекаса — 7 сантиметрів.
Номер слайду 10
НАЙДОВШИЙ ЯЗИК має зелений дятел — 14 сантиметрів, він висувається на відстань, що перевищує довжину дзьоба в чотири рази. НАЙБІЛЬШІ КРИЛА має беркут, розмах їхній сягає З метри. Зустрічається в Карпатах.