Презентація "Ніколи знову"

Про матеріал
Виховний захід присвячений Дню пам’яті та примирення та вшануванню пам'яті жертв Другої Світової війни
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

18 грудня 1940р. Адольф Гітлер затвердив план нападу на СРСР, відомий під кодовою назвою “Барбаросса”

Номер слайду 3

22 червня 1941р. нападом Німеччини на СРСР розпочалася радянсько-німецька війна, в яку була втягнута і територія України. Наша Батьківщина була повністю окупована фашистськими загарбниками влітку 1942р.

Номер слайду 4

Україна була поділена на зони окупації. Почалося справжнє жахіття…На окупованій території гітлерівці знущалися над мирним населенням та військовополоненими. Вони масово розстрілювали жителів міст і сіл, не жаліючи ні старих, ні малих, піддавали нелюдським тортурам полонених солдатів і офіцерів, партизанів, підпільників, тисячами примусово вивозили працездатних громадян на каторжні роботи до Німеччини, руйнували пам'ятники національної культури, житлові будинки, підприємства, розкрадали майно громадян та загальнонаціональні цінності.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Гітлерівці вкрили Європу павутиною похмурих катівень, організовували жахливі "фабрики смерті". Кров холоне в жилах при згадці про такі табори смерті, як Дахау, Освенцім, Майданек, Бухенвальд, Заксенхаузен та подібні їм, в яких по-звірячому закатовано й знищено декілька мільйонів чоловік.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Людей катували, практикували на них досліди, труїли газом, спалювали в крематоріях.

Номер слайду 11

Плавильні печі в Аушвіці. Людське тіло за 7 годин ставало попілом.

Номер слайду 12

Утилізовані "залишки" таборів смерті використовували. Одяг та взуття - у вжиток, волосся спалених в крематоріях жінок, акуратно пакувалося в мішки і відправлялось на меблеві фабрики, а людський попіл використовували як добриво

Номер слайду 13

Мільйони людей, яких вивезли до Німеччини або залишили на окупованій території, утримувалися в неволі, як раби в давнину...

Номер слайду 14

Під час каральних акцій фашистів деякі населенні пункти разом із жителями були стерті з лиця землі. У Білорусії це славнозвісне селище Хатинь, а в Україні Корюківка…

Номер слайду 15

Жіночі обличчя Другої світової війни

Номер слайду 16

Найрезультативніша жінка – снайпер Другої світової Людмила Павліченко

Номер слайду 17

Радянська льотчиця, учасниця рекордного перельоту з Москви на Далекий Схід у 1938 році, учасниця Другої світової війни, перша жінка- Герой Радянського Союзу. Валентина Гризодубова

Номер слайду 18

“Праведник народів світу” Олена Вітер

Номер слайду 19

“Мати-героїня”Євдокія Лисенко

Номер слайду 20

“Праведник народів світу” Олександра Шулежко

Номер слайду 21

Катерина Зеленко. Перша жінка-льотчик, яка здійснила повітряний таран. Герой Радянського Союзу посмертно

Номер слайду 22

Катами мучена, розп’ята,Ти не скорилась ворогам. Ти знала: прийде час розплати. Впаде на голови катам. Ти знала мучитись не довго,Що заясніє небозвід,Що зійде сонце, зійде сонцеІ все дивилася на схід;У далину де дні і ночіВід вибухів здіймався дим,Дивились виплакані очіНа Україну – рідний дім.

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Пам’ятайте про тих, що безвісті пропали,Пам’ятайте про тих, що не встали як впали. Пам’ятайте про тих, що згоріли як зорі,- Такі чисті і чесні, як повітря прозоре. Пам’ятайте про тих, що за правду повстали,Пам’ятайте про тих, що лягли на заставах. Пам’ятайте про тих, що стрибали під танки...Є в місцях невідомих невідомі останки.Є в лісах, є у горах, і є під горою – Менше в світі могил, ніж безсмертних героїв. Пам’ятайте про них і у праці, і в пісні – Хай відомими стануть всі герої безвісні.

pptx
Додано
8 травня 2020
Переглядів
1132
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку