25 вересня о 19:00Вебінар: Співпраця вчителя та батьків: модернізовані підходи та нетипові форми взаємодії

Презентація "Односкладні речення. Тренувальні вправи"

Про матеріал
Презентація відображає етапи уроку, містить усі завдання та дидактичний матеріал до теми. Побудовано на народознавчій основі.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Вигаптуй на небо райдугу-доріжку,Простели до неба вишивку-маніжку,Щоб по тій доріжці з лебедями-снами. Плавали до щастя білими човнами (В. Симоненко)

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Рольова гра «Мікрофон» Повернімось ж серцем до краси народної, збагатімо його нашою берегинею. Здавна передавали рушник з роду в рід, із покоління в покоління. Дивишся і не надивишся на ті різнобарвні розмаїті вишивані рушники. Чи можна уявити наш край без верби над ставом, калини у лузі, тополі край дороги, вишитого рушник на стіні… Вишитий рушник: Давній наш звичай. І нині він символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до своїх дітей, естетичні смаки, людську працьовитість.

Номер слайду 4

Тема. Односкладні речення: тренувальні вправи. Знати: види односкладних речень, способи вираження головного члена в односкладних реченнях. Уміти: розпізнавати види односкладних речень, робити синтаксичний аналіз їх, правильно вживати у зв'язному мовленні. Завдання: осмислити увесь матеріал і показати, як ви практично володієте знаннями з теми «Односкладні речення»

Номер слайду 5

Вправа «Незакінчене речення»На основі вивчення теми я зможу:– пояснити …– назвати …– розкрити …– характеризувати …– аргументувати …

Номер слайду 6

Робота в групахІ група – визначити в тексті означено-особові речення, виділити ГО, пояснити пунктограму у 2 реченні.ІІ група – з'ясувати способи вираження присудка, підкреслити присудок, у виділеному слові пояснити орфограму.ІІІ група – скласти і записати спонукальне означено-особове речення відповідно до змісту тексту.

Номер слайду 7

Робота в групахІ група – визначити неозначено-особові речення, підкреслити присудки, виділене слово розібрати за будовою.ІІ група – зробити синтаксичний розбір 1 речення.ІІІ група – перебудувати двоскладне речення на неозначено-особове, пояснити орфограму у виділеному слові.

Номер слайду 8

Словникова робота. Пояснити лексичне значення слів: Церемоніалі - …Гільце - …Дівич-вечір - …

Номер слайду 9

Проблемне запитання. Чим відрізняється означено-особове речення від узагальнено-особового?Яка між ними відмінність?Яка найхарактерніша прикмета узагальнено-особових речень?

Номер слайду 10

Завдання-конкурс. Пригадайте і запишіть декілька народних прислів'їв, які б мали структуру узагальнено-особових речень. Водночас подумайте і дайте відповідь: чому саме в прислів'ях найчастіше використовують узагальнено-особові речення? ''

Номер слайду 11

Стилі використання: художній, публіцистичний, розмовний; рідше науковий, офіційно-діловий. Семантика: дія, стан, про-цес мислиться незалежно від діючої особи чи носія. Головний член взагалі не передбачає будь-якого виконавця Безособові речення. Роль у тексті: передати емоційний стан, емоційно-експресивні відтінки, а також значення необхідності, категоричності. Спосіб вираження головного член: 1. Безособове дієслово.2. Особове дієслово в безособовому реченні.3. Дієслівна форма на –но, -то.4. Інфінітив + прислів-ник (типу боляче, холодно, важко).5. Прислівник + зв'язка або без неї.6. Слова нема, не було, не буде тощо.

Номер слайду 12

Робота в групахІ група – виділити безособові речення, зробити фонетичний запис слова згадується.ІІ група – визначити способи вираження присудка в безособових реченнях, пояснити орфограму у словах прекрасний, надворі.ІІІ група – підкреслити головні і другорядні члени речення, надписати частини мови.

Номер слайду 13

Міні-твір «Рушник у моєму домі»«Рушник-реліквія моєї оселі» Стиль мовлення – художній, тип мовлення – розповідь з елементами опису.

Номер слайду 14

Вигаптуй на небо райдугу-доріжку,Простели до неба вишивку-маніжку,Щоб по тій доріжці з лебедями-снами. Плавали до щастя білими човнами (В. Симоненко)

Номер слайду 15

Домашнє завдання.І група – описати обряд, пов’язаний із рушником. Використати односкладні речення.ІІ група – дібрати і записати 6-7 прислів'їв, приказок про рушник з односкладними реченнями. ІІІ група – дібрати і записати речення з різними видами односкладних.

pptx
До підручника
Українська мова 8 клас (Ющук І.П.)
Додано
12 лютого 2019
Переглядів
715
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку