11 серпня о 18:00Вебінар: Зберегти креативність: корисні вправи для вчителів та учнів

Презентація "Однозначні й багатозначні слова"

Про матеріал
Презентація містить завдання з повторення теми "Лексикологія. Власне українські слова та запозичені", вивчення теми "Однозначні та багатозначні слова" та закріплення (різноманітні завдання).
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Однозначні й багатозначні слова

Номер слайду 2

Повторення вивченого. Гра “Відшукай орфограми”Навесні вдягається, восени роздягається. Стоїть верба серед села, розпустила гілля в кожне подвір’я. В небі ластівка летить, з вітром листя шелестить, воду п’є лелека. Сонце палить. Спека. Яка пора?

Номер слайду 3

Повторення вивченого. Гра “Не помилися”Доберіть відповідники до слів іншомовного походження. Журнал, тираж, резонанс, бар’єр, азарт, девіз, п’єдестал, пейзаж, візит, бюст. Довідка: часопис, наклад, перепона, гасло, підніжжя, розголос, краєвид, погруддя, відвідини, девіз.

Номер слайду 4

Однозначні й багатозначні слова

Номер слайду 5

Лінгвістичне спостереження. Золота обручка – золоте серце, золоте листя

Номер слайду 6

Теоретичний матеріал Однозначні слова – це слова, які мають одне лексичне значення. Наприклад: телефон, алгебра, каструля. Багатозначні слова – це слова, які мають два і більше лексичних значення. Наприклад: крило, летіти, веселий

Номер слайду 7

Проблемне завдання. Прочитати вірш. Доведіть, що повторюване слово – багатозначне. Ось сонечко грає промінням на річці. Сніг грає на сонці і сріблом іскриться. Я граю в футбол, а сусід грає в “Кено”. Матуся теж грає в театрі на сцені. В оркестрі татусь грає на контрабасі. Дідусь і онук грають в гру на терасі.

Номер слайду 8

Диктант “Мовчанка”Із кожним словом записати словосполучення. КОРІНЬ ВИШНЯНІСУ якому значенні вживаються подані слова у словосполученнях?

Номер слайду 9

Закріплення вивченого. Пояснити значення повторюваного слова. Свіжий вітер, свіжий хліб, свіжий комірець, свіжа сорочка, свіже повітря, свіжа ідея.

Номер слайду 10

Тест У якому рядку слова у словосполученнях ужиті тільки в прямому значенні?А) усміхнене сонце, ляпає язиком, гострий погляд;Б) рожевий шовк, водити за руку, краяти серце;В) усміхнені діти, холодне повітря, дзвонити по телефону.

Номер слайду 11

Гра “Лексичне джерело”Відгадай, про кого або про що йдеться. Свіжий, смачний, священний, батьківський, пшеничний, пухкий, рум’яний, білий, чорний - … Важка, легка, людська, натхненна, приємна, щоденна, сумлінна, улюблена, чесна, корисна, копітка, титанічна - …

Номер слайду 12

Творче завдання До поданих словосполучень дібрати словосполучення, у які входять слова з іншим значенням. Зразок : золота обручка - золота осінь.{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}І варіантІІ варіант. Солодке печиво. Гострий ніж. Усміхається дівчина. Літній день. Танцюють діти. Залізне ліжко. Чиста дошка. Ведмежий жир

Номер слайду 13

Рефлексія. Я знаю…Я вмію …Я навчився (навчилась)…Мені було цікаво…

pptx
Додано
29 вересня 2019
Переглядів
1493
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку