14 липня о 18:00Вебінар: Школа без дискримінації: таємниці гендерного виховання

Презентація "Олена Пчілка"

Про матеріал
Презентація на тему: Олена Пчілка – мати Лесі Українки, дитяча письменниця.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Олена Пчілка – мати Лесі Українки, дитяча письменниця

Номер слайду 2

Олена Пчілка (Ольга Петрівна Драгоманова, в одруженні — Косач) -письменниця, драматург, публіцистка, громадська і культурна діячка, перекладачка, етнограф, член-кореспондент Всеукраїнської академії наук; мати Лесі Українки, сестра Михайла Драгоманова

Номер слайду 3

Народилася Олена Пчілка 29 липня 1849 року в містечку Гадяч на Полтавщині в родині небагатого поміщика Петра Якимовича Драгоманова. Початкову освіту отримала вдома. Батьки прищепили їй любов до літератури, до української народної пісні, казки, обрядовості. 1866 року Ольга закінчила зразковий пансіон шляхетних дівчат у Києві, де здобула знання з літератури, оволоділа німецькою і французькою мовами. Серед знайомих Михайла Драгоманова був і Петро Антонович Косач, який згодом став чоловіком Ольги, батьком Лесі Українки, її братів і сестер. Вони одружилися 1868 року і незабаром виїхали до Новограда-Волинського.

Номер слайду 4

25 лютого 1871 року у Звягелі народилася друга дитина — донька Лариса (Леся Українка). Подружжя Косачів виховувало і навчало шестеро дітей самотужки. З гордістю і вдячністю Леся Українка називала свою матір найкращою, найрозумнішою, найталановитішою жінкою світового рівня. А Олена Пчілка пишалась по-материнськи своїми дітьми, турбувалась про кожного з них, з любов’ю розказувала про всіх.

Номер слайду 5

У 1890-х роках жила в Києві, у 1906–1914 роках була видавцем журналу «Рідний Край» з додатком «Молода Україна» (1908–1914), «Газету Гадяцького земства» (1917–1919). У 1920 році за антибільшовицькі виступи була заарештована в Гадячі. Після звільнення з арешту виїхала в Могилів-Подільський, де перебувала до 1924 року, а відтоді до смерті жила в Києві, працюючи в комісіях УАН, членом-кореспондентом якої була з 1925 року.

Номер слайду 6

Померла 4 жовтня 1930 року. Похована в Києві на Байковому кладовищі поруч з чоловіком, донькою і сином.2011 році у Луцьку було спорудженно монумент, імені Олени Пчілки – у знак шани, пам’яті і любові до письменниці.

Номер слайду 7

«Товаришки» (1887),«Світло добра і любові» (1888),«Соловйовий спів» (1889),«За правдою» (1889),«Артишоки» (1907),«Півтора оселедця» (1908),п'єса «Сужена не огужена» (1881),п'єса «Світова річ» (1908). До найкращих творів Олени Пчілки належать:

Номер слайду 8

Олена Пчілка написала багато поезій, казок, оповідань, п'єс для дітей:«Весняний ранок Тарасовий» (1914),«Казка Зеленого гаю»,«Щасливий день Тарасика Кравченка» (1920),«Киселик», «Скарб», «Мир миром» (1921),«Кобзареві діти».

Номер слайду 9

Книга віршів Олени Пчілки для дітей дошкільного віку. Кожен вірш супроводжується яскравими ілюстраціями. Книга дитячих творів - складається з двох розділів. До першого увійшли: вірші, байки, оповідання та казки. До другого: дитячі пісеньки та вірші, казки, ігри, загадки, прислів'я. Книжка складається з чотирьох розділів, які містять вірші, байки, оповідання, казки та фольклорні записи (дитячі пісеньки, потішки, загадки).

Номер слайду 10

«ДІТИ — СЕ НАШ ДОРОГИЙ СКАРБ, СЕ НАША НАДІЯ, СЕ — МОЛОДА УКРАЇНА»

pptx
Додано
28 квітня
Переглядів
118
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку