Презентація : “Опорядження поверхонь мозаїчною декоративною штукатуркою” призначена для використання на уроках виробничого та професійно-теоретичного навчання професії "опоряджувальник будівельний"
Опорядження поверхонь мозаїчною декоративною штукатуркою. Розробка майстра виробничого навчання, викладача. Хмельової Г. М.
Номер слайду 2
вступ. У сучасному будівництві все частіше використовуються матеріали, які виділяються не тільки функціональністю, але також естетичністю. Саме так у випадку штукатурки-мозаїки, відомої також як штукатурка-живиця або мармоліт. Завдяки декоративним властивостям вона здобула велику популярність серед осіб, які цінують поєднання унікального вигляду і практичності. Проте, щоб штукатурка могла служити впродовж довгого часу, її необхідно відповідно підготувати. Нанесення штукатурки-мозаїки – це не складне завданням, хоч слід пам’ятати про декілька дуже суттєвих правил. Недотримання цих правил може призвести до того, що матеріал втратить свої унікальні властивості. Тому варто відповісти на питання – як наносити штукатурку-мозаїку?
Номер слайду 3
ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИШтукатурка мозаїчна має безліч позитивних властивостей: Стійкість до дії ультрафіолетових хвиль, яка забезпечує тривале збереження первісного кольору. Стійкість до температурних перепадів, опадам, впливу вітру і вологи. Вентиляція. Поверхні, які оброблялися таким видом матеріалу, зберігають здатність «дихати», завдяки чому під покриттям не накопичується волога. Ця особливість забезпечує тривалий термін експлуатації покриття. Універсальність. Мозаїчну штукатурку можна укладати на поверхні з цегли, цементно-піщаного розчину, ніздрюватого бетону, натурального каменю, гіпсокартону або стартовою штукатурки. Різноманітність асортименту. Сучасні суміші такого типу проводяться в різних колірних і текстурних рішеннях, що дозволяє створювати дійсно оригінальний інтер'єр.
Номер слайду 4
ВИДИ МАТЕРІАЛУМозаїчна штукатурка ділиться на кілька типів, в залежності від області застосування:декоративні суміші для внутрішніх робіт;фасадні склади;зовнішні суміші для обробки цоколя.
Номер слайду 5
Сучасний ринок будівельних матеріалів надає широкий вибір кольорів і фактур мозаїчної штукатурки, тому ви гарантовано виберіть відповідний для вас варіант. Також є класифікація за розміром кам'яної крихти: Крупнофракціонний матеріал. В якості наповнювача використовують фрагменти розміром від 1.5 до 2 мм. Суміші середньої фракції. У цьому випадку мова йде про зернах розміром від 1.2 до 1.5 мм. Склади дрібної фракції. Розмір становить від 0.9 до 1.2 мм. Тонкотекстурние штукатурки. Розмір фракції менше 0,9 мм (зазвичай 0.8). Крім того, мозаїчний оздоблювальний матеріал ділиться на види, в залежності від типу використовуваного каменю (граніт, мармур, малахіт і так далі), а також від наявності барвників.
Номер слайду 6
За типом в'яжучого речовини штукатурки діляться на: Акрилові. В основі даних складів - полімери, що забезпечують еластичність матеріалу. Являють собою готові суміші, які потрібно тільки перемішати перед використанням. Мінеральні. Головними компонентами є - цемент, гіпс або вапно. Для внутрішніх робіт підійде будь-який вид, але для зовнішніх рекомендується цементна суміш. Головною перевагою є міцність при мінімальних грошових витратах. Силікатні. Основний компонент таких штукатурок - калійне скло. З матеріалом просто працювати, але при цьому він швидко твердне. Силіконові. Як це зрозуміло з назви, матеріали виготовляються на основі силіконової смоли. Дуже добре підходять для внутрішньої обробки, але не для зовнішньої.
Номер слайду 7
інструменти
Номер слайду 8
грунтування глибокопроникною грунтовкою. Першим і найважливішим кроком є правильна підготовка основи. На практиці це означає, що поверхня зовнішніх стін повинна бути ретельно очищеною і водночас міцною, сухою, гладкою та абсолютно рівною. Це важливо, тому що мозаїчну штукатурку наносять тонким шаром – будь-які нерівності чи тріщини перешкодять її надійній адгезії до основи і правильному розподілу. І тут знову увага! Перед нанесенням штукатурки обов’язково слід заґрунтувати основу, дотримуючись вказівок виробника, причому виробом тієї ж фірми – використання засобу іншої марки призведе до втрати гарантії.
Номер слайду 9
Вирівнювання поверхонь. Перед нанесенням мозаїки необхідно підготувати поверхню. Поверхня повинна бути рівною і без явних дефектів (горбочки, ямки), якщо такі є їх необхідно усунути за допомогою цементної штукатурки. Після повного застигання вирівнюючої штукатурки необхідно просочити поверхню грунтом глибокого проникнення.
Номер слайду 10
грунтування кварцевою грунтовкою
Номер слайду 11
Потім наносимо грунт фарбу з кварцовим піском і після повного застигання грунт фарби приступаємо до процесу нанесення мозаїчної штукатурки. Ще один момент, грунт-фарбу бажано тонувати в переважаючий колір вашої мозаїки, тобто якщо в обраній вашої колірній гамі два кольори наприклад жовтий і червоний, при цьому червоного більше, то грунт тонується в червоний колір. Це необхідно у випадку невеликих пропусків. Якщо грунт буде не тонованим, то в разі пропусків будуть проявлятися білі плями на вашій стіні.
Номер слайду 12
Нанесення мозаїчної штукатурки. Перейдемо безпосередньо до процесу нанесення декоративної штукатурки. Штукатурку наносять на основу металевим шпателем або теркою. Мінімальна товщина нанесення штукатурки – 1,5 розміру зерна заповнювача. Після нанесення штукатурку розгладжують. Роботи на одній поверхні виконують безперервно, дотримуючись правила нанесення розчинів “мокре на мокре”. У разі перерви в роботі приклеїти малярську стрічку уздовж лінії, де планується завершення роботи. Нанести штукатурку із заходом на стрічку, після чого стрічку видалити разом із залишками свіжої штукатурки. В процесі нанесення і висихання штукатурки поверхню не можна зволожувати. Час твердіння суміші залежить від характеру основи, температури і відносної вологості повітря і складає, приблизно, 24 години.