Презентація: “Опорядження вертикальних поверхонь керамічною плиткою такартами килимової мозаїки”

Про матеріал
Презентація: “Опорядження вертикальних поверхонь керамічною плиткою такартами килимової мозаїки” призначена для використання на уроках теоретичного та виробничого навчання професії опоряджувальник будівельний
Зміст слайдів
Номер слайду 1

“Опорядження вертикальних поверхонь керамічною плиткою такартами килимової мозаїки” Міністерство освіти і науки України Державний навчальний заклад“Новоград – Волинське вище професійне училище”Розробила: Хмельова Г. М.2024 рік

Номер слайду 2

План1. Вступ.2. Інструменти3. Матеріали для облицювання вертикальних поверхонь.4. Підготовка поверхні під облицювання5. Розмітка. 6. Нанесення клеючої суміші на поверхню.7. Встановлення плиток.8. Очищення та заповнення швів.9. Облицювання стін мозаїчними плитками.10. Контроль якості.11. Безпека праці.12. Література.

Номер слайду 3

ВСТУППереваги керамічної плитки. Основними плюсами кахельної плитки можна назвати її міцність довговічність. При належному догляді і дбайливе відношення настінна плитка здатна прослужити не один десяток років. До цих пір можна зустріти квартири в будинках 40-х-50-х років минулого сторіччя з настінного плиткою, яка не змінювалася з моменту заселення перших мешканців. Керамічна плитка на початку XX століття була досить маленького розміру і мала мізерну забарвлення. Пізніше стала застосовуватися довгаста плитка, розміром майже в два рази більше, ніж її попередниця. Безпека плитки підтверджена багаторічними дослідженнями в цій галузі. Вона не виділяє в навколишнє середовище шкідливих речовин, незалежно від дії на неї температур. При впливі екстремальних температур деформуватися може лише сама кладка, але і тут теж все залежить від багатьох непрямих факторів. Також вона нейтральна по відношенню до різних хімічних речовин, будь то кислота, луг або їдкі барвники. Поверхня її не роз'їдає, не стирається і не змінює свого забарвлення. Бактеріологічна чистота настінної керамічної плитки визначається лише загальним забрудненням приміщення і частотою виробленої прибирання. Помічено, що на кахлі самі хвороботворні бактерії і цвілеві гриби не приживаються, їх можна помітити тільки в тому випадку, якщо на плитці є якесь стороннє забруднення або наліт. Для того, щоб позбутися від грибка на поверхні кахлю, досить просто ретельно помити його з використанням спеціальних миючих средств. Кафельная плитка не піддається впливу ультрафіолетових променів, малюнок на кахлі не може з роками вигоріти і змінитися. Крім того, різноманіття кольорів і форм керамічної плитки дозволяє купувати її в самий останній момент, без шкоди для загального стилю окремого приміщення або будинку/квартири цілком.

Номер слайду 4

інструменти1-Кельма2-Рулетка3-Рівень4-Плиткоріз5-Гумовий молоток6. Гладилка7-Зубчастий шпатель8-Хрестики9. Гумовий шпатель10-Ємкість для приготуваннярозчину11-Терка12-Губка13-Електро дриль з насадкою міксер14-Валік

Номер слайду 5

Матеріали для облицювання вертикальних поверхонь…1-КЛЕЮЧА СУМІШ2-ГРУНТУЮЧА ФАРБА3-ФУГА4-ПЛИТКА5-ВОДА

Номер слайду 6

Підготовка поверхні під облицювання. Перевіряємо поверхню нарівність…Видаляємо слабкі елементиоснови та очищуємо її від пилу та бруду..

Номер слайду 7

Вирівнювання поверхніВирівнювати поверхню можна за допомогою штукатурних сумішей чи плиточним клеєм..

Номер слайду 8

Грунтування поверхніГрунтування поверхні роблять для кращого щеплення розчину з плиткою…

Номер слайду 9

РОЗМІТКА До початку роботи слід скласти і затвердити ескіз оздоблення приміщення. Розмічають стіни натертим об пігмент шнуром по висохлій та добре підготовленій і заґрунтованій поверхні, користуючись при цьому дерев'яною лінійкою, виском і простим олівцем. Для виконання кольорового бордюру або фриза на стіні відбивають натертим об пігмент шнуром дві паралельні лінії. Відстань до них відміряють лінійкою від стелі. Висоту панелі відміряють від підлоги, роблять олівцем відмітки і тим самим шнуром відбивають лінію межі панелі.

Номер слайду 10

Приготування клейової сумішіРОЗМІШУЄМО НЕОБХІДНУ КІЛЬКІСТЬ КЛЕЮ…ДУЖЕ ВАЖЛИВОТОЧНО ВИТРИМАТИПРОПОРЦІЇ І ДОБРЕ ПЕРЕМІШАТИ СУМІШ ДРИЛЕМ З НАСАДКОЮМІКСЕР.. В ЧИСТУ ЕМКІСТЬНАЛИТИ ВОДУ ТА ВСИПАТИ КЛЕЮЧУ СУМІШ ДАЛІ ВСЕ ПЕРЕМІШАТИ ЕЛЕКТРОДРИЛЕМ З НАСАДКОЮ МІКСЕР…

Номер слайду 11

НАНЕСЕННЯ КЛЕЮЧОЇ СУМІШІ НА ПОВЕРХНЮКЛЕЙОВИЙ РОЗЧИН РІВНОМІРНОНАНОСИМО НА ПОВЕРХНЮ ГЛАДКОЮТЕРКОЮ, А ПОТІМ РІВНОМІРНО РОЗПОДІЛЯЄМО ПО ПОВЕРХНІ ЗУБЧАСТИМ ШПАТЕЛЕМ..

Номер слайду 12

ВСТАНОВЛЕННЯ ПЛИТОКОБЛИЦЮВАННЯ СТІН ПОЧИНАЄМО ЗНИЗУ.. Для того щоб шви були однаковими,застосовуємо хрестики підбираючи їж по ширині шва…

Номер слайду 13

РІВНЕМ ПЕРЕВІРЯЄМО РІВНІСТЬВСТАНОВЛЕНИХ ПЛИТ…

Номер слайду 14

ОСТАНІМИ КЛЕЇМО ПЛИТКИ, КОТРІ ПОТРІБНО ОБРІЗАТИ.. ДЛЯ РІЗАННЯ ПЛИТКИ ВИКОРИСТОВУЄМО СПЕЦІАЛЬНИЙ ІНСТРУМЕНТ: ПЛИТКОРІЗ…

Номер слайду 15

Очищення та заповнення швів. ПІСЛЯ ПОВНОГО ВИСИХАННЯ ПЛИТКИ,ПРИСТУПАЄМО ДО ОЧИЩЕННЯ ШВІВ..

Номер слайду 16

Суху суміш висипаємо в чисту ємкість з водою і розмішуємо до однорідної маси . Після цього, розчин залишаємо на 5-10 хвилин для одержання кращої однорідності,потім ще раз перемішуємо…Заповнюємо шви за допомогоюгумового шпателя..

Номер слайду 17

ЧЕРЕЗ 15-20 ХВИЛИН ,КОЛИ РОЗЧИН ТРОХИ ПІДСОХНЕ ,ПОПЕРЕДНЬО МИЄМО ПОВЕРХНЮ ЗБИРАЮЧИ ЛИШНІЙ РОЗЧИНІ ОЧИЩУЮЧИ ПЛИТКУ…А ЧЕРЕЗ ГОДИНУ ,КОЛИ РОЗЧИН ПОВНІСТЮ ВИСОХНЕ ,ОЧИЩАЄМО ПОВЕРХНЮ ТРЯПКОЮ ЧИ ГУБКОЮ…

Номер слайду 18

ОБРОБЛЯЄМО ШВИ МІЖ ПЛИТКАМИ СПЕЦІАЛЬНИМ ЗАХИСНИМ СКЛАДОМ

Номер слайду 19

КОНТРОЛЬ ЯКОСТІПравильність облицьованої плитками поверхні перевіряють контрольним правилом завдовшки 2м,рейкою з виском та виском…Шви між плитками мають бути рівними ,а вищербленість кромок плиток не повинна бути більшою за 0,5 мм.. В облицювальному шарі не повинно бути великих черепашок і повітряних мішків…Шви між плитками повинні бути прямолінійними у межах кожного ряду плиток…

Номер слайду 20

БЕЗПЕКА ПРАЦІРобочі місця лицювальників-плиточників організовують так, щоб була забезпечена безпека робіт. Обробляють кромки, рубають плитки, вибивають замінні плитки в дефектних місцях в рукавицях і в захисних окулярах. Встановлюють плитки в напальчниках або в гумових рукавичках, що захищають руки від зіткнення з розчинами і мастиками. До роботи з мастиками або клеями, що містять токсичні речовини, допускаються особи не молодше 18 років, що пройшли медичний огляд. Приміщення,де працюють з мастиками КН-2 і КН-3, повинні мати вентиляцію. Вогненебезпечні грунтовки і мастики наносять на бетонну поверхня гумовими, пластмасовими або дерев'яними шпателями. Запаси мастики на місці виробництва не повинні перевищувати змінної потреби. Банки з мастикою або клеєм відкривають тільки перед їх вживанням. Після закінчення роботи залишки мастики Закривають щільною кришкою і здають на склад. У приміщеннях, де зберігають полістирольні плитки або облицьовують ними поверхні, не можна палити і користуватися відкритим вогнем. При облицюванні стін плитами і великорозмірними листовими матеріалами індустріального виробництва використовують інвентарні переносні підмости з огорожами. Забороняється виконувати облицювання з випадкових опор

Номер слайду 21

ОБЛИЦЮВАННЯ СТІН МОЗАЇЧНИМИ ПЛИТКАМИ Перед тим, як клеїти мозаїчну плитку на стіну, необхідно підготувати поверхню. Якщо при укладанні звичайної плитки або поклейці шпалер огріхи в рівності стін можна приховати, то при роботі з мозаїчною плиткою вимоги до поверхні набагато вище.

Номер слайду 22

Технологія та особливості мозаїчних плит. Мозаїка має дуже акуратний і незвичайний вид, тому користується великою популярністю при оформленні санвузлів та інших приміщень. Раніше мозаїчна плитка продавалася штучно, і для її укладання необхідно було мати гарне терпіння і високу майстерність. Сьогодні мозаїка продається розсипом рідко, найчастіше вона закріплюється на сітці і продається у вигляді форматних аркушів.Іноді можна зустріти навіть цілі панно.

Номер слайду 23

Виявляємо нерівностіІснує багато різних способів виявленнянерівних ділянок на стіні. Найбільш простийз них - це використання довгої рейки. Одну її сторону потрібно натерти крейдоюі притиснути нею до стіни і повільноопустити до підлоги. Там, де є непофарбованімісця, і знаходяться западини.

Номер слайду 24

Укладання мозаїчної плитки Укладання мозаїчної плитки на сітці проводиться листами. Перед наклеюванням необхідно нанести зубчастим шпателем шар клею на стіну. Застигання його відбувається протягом 10-15 хвилин, тому розраховуйте заздалегідь, скільки плиток ви зможете покласти за цей час. Для поліпшення склеювання кожен лист також промазують клеєм. Потім плитку прикладають до стіни і прокочують спеціальним валиком.

Номер слайду 25

Контроль якостіОсновні правила, дотримувані при укладанні мозаїчної плитки Здійснюючи кладку мозаїчної плитки, важливо дотримуватися наступних основних правил: • Починати укладання плитки краще з найбільш освітленого місця або від центру. За рахунок цього можна домогтися, щоб цілі листи лягли на найбільш видні ділянки, а обрізані будуть непомітні;• Створюючи малюнок з мозаїки, необхідно обов'язково зробити ескіз; • Колір клею повинен підбиратися в тон плитці або білого кольору. Відстань між листами має бути таким же,як міжокремими плитками . Роботу бажано здійснювати при температурі повітря +5-30 градусів.

Номер слайду 26

Грунтування поверхні Грунтовка. Без неї не можна обійтися. У кожному разі, облицьовується мозаїкою поверхня повинна бути оброблена складом глибокого проникнення. По-перше, це висока адгезія матеріалів, по-друге, скріплення поверхневого шару основи.

Номер слайду 27

Наненесення клею на плитку. Нанесення клею. Беручи в облік те, що ми маємо справу з мозаїкою і ідеально рівною поверхнею, то для нанесення клею знадобиться невелика гребінка з розміром зуба 6-8мм. За допомогою цього інструменту клей наноситься рівномірним шаром, що дозволяє в точності повторити мозаїкою ідеально рівну поверхню і при цьому не викривити її. Не слід намазувати клеєм велику ділянку стіни - клей з плином часу обвітрюється і втрачає свої властивості.

Номер слайду 28

ВИДИ МОЗАЇКИ Існує два типи мозаїчної плитки - на сітці і на паперовій основі. Перша клеїться сіткою до стіни, а другий папером назовні - згодом папір розмочується водою і знімається. Недоліком мозаїки на паперовій основі є те, що контролювати шви меду окремими її елементами практично неможливо.

Номер слайду 29

ВИРІВНЮВАННЯ МОЗАЇКИВирівнювання мозаїки. Слід розуміти, що вдавлювати в клей мозаїчну плитку руками буде не правильно - таким способом добитися рівній площині точно не вийде. Для цих цілей чудово підходить ручна терка, призначена для зачистки шпаклівки - саме нею необхідно придавлювати мозаїку до стіни. Тільки з її допомогою або за допомогою іншого рівного підстави можна витримати ідеальну площину облицювання. Придавлювати мозаїку необхідно так, щоб одночасно кожен з її кубиків розправлявся і займав належне йому місце - просто кажучи, необхідно стежити за рівномірністю швів не тільки між кожною наборка на сітці, а й між кожним її окремим елементом.

Номер слайду 30

ОЧИЩЕННЯ МОЗАЇКИОчищення мозаїки. Цю операцію необхідно виконувати по свіжому клею - після того, як він висохне, ця операція буде скрутна. Для прочищення швів від клею можна використовувати маленький шпатель або викрутку. У кожному разі, на цьому етапі робіт потрібно скорегувати положення окремих плиток мозаїки і видалити зі швів виступаючий клей. До речі, якщо правильно підібрати гребінку, то його там може і не виявитися.

Номер слайду 31

ЗАТИРКА ШВІВЗнадобиться гумовий шпатель шириною 15-20см, саме з його допомогою можна досить швидко заповнити всі шви затіркою. Після того, як вони будуть заповнені і трохи застигнуть, надлишки шпаклівки видаляються мокрою губкою.

Номер слайду 32

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ

pptx
Додано
5 червня
Переглядів
238
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку