Презентація "Організація пошуково- дослідницької та наукової діяльності при вивченні філологічних дисциплін"

Про матеріал
Метод проєктів - педагогічна технологія, зорієнтована не на інтеграцію фактичних знань, а на їх застосування і набуття нових (часто шляхом самоосвіти). Активне включення учнів у зміст тих або інших проектів дає можливість засвоїти нові способи людської діяльності, але при цьому проєктна діяльність має певні особливості, що виявляється і в видах дослідницьких проєктів, і в їх реалізації.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Організація пошуково- дослідницької та наукової діяльності при вивченні філологічних дисциплін

Номер слайду 2

Будьте самі шукачами, дослідниками. Якщо не буде вогника у вас, вам ніколи не запалити його в інших… В. О. Сухомлинський

Номер слайду 3

Види науково-дослідної роботи учнів: навчальна науково-дослідна робота;- робота над науково-дослідницькими проектами.

Номер слайду 4

Одним із перших кроків вчителя – керівника наукової роботи є вивчення науково-пізнавальних інтересів учнів, що впливає на вибір теми дослідження,так і на хід над нею. В організації науково-дослідницької роботи учнів слід дотримуватись декількох принципів.

Номер слайду 5

Принципи: - дослідницька діяльність учнів є наближеною до науково-дослідницької діяльності, її початком з показом перспектив продовження;- зміст дослідження обов'язково поєднується з навчальною метою, загальними потребами суспільства та питаннями сьогодення;- наукове дослідження - тривалий процес, його не можна виконати за кілька днів;- науково-дослідницька діяльність - обов'язково керований процес.

Номер слайду 6

Навчальна науково-дослідна робота учнів старших класів, передбачена чинними навчальними програмами. До таких дослідницьких робіт можна віднести навчальні дослідницькі проекти та реферати з добре висвітленими практичними частинами.

Номер слайду 7

Робота над науково – дослідницькими проектами, що має на меті подальший розвиток творчої і пізнавальної активності учнів, сприяє закріпленню і розширенню теоретичних знань через поглиблене вивчення обраної теми.

Номер слайду 8

Метод проєктів - педагогічна технологія, зорієнтована не на інтеграцію фактичних знань, а на їх застосування і набуття нових (часто шляхом самоосвіти). Активне включення учнів у зміст тих або інших проектів дає можливість засвоїти нові способи людської діяльності, але при цьому проєктна діяльність має певні особливості, що виявляється і в видах дослідницьких проєктів, і в їх реалізації.

Номер слайду 9

Дослідницький проект за змістом може бути:- монопредметним;- міжпредметним;- підсумковим, коли за результатами його виконання оцінюється засвоєння учнями певного навчального матеріалу;- поточним, коли на самоосвіту і практичну діяльність виноситься із навчального курсу лише частина змісту навчання.

Номер слайду 10

Вміння, які набувають учні:- планувати свою роботу, попередньо прораховуючи можливі результати;- використовувати багато джерел інформації;- самостійно збирати і накопичувати матеріал;- аналізувати, співставляти факти, аргументувати свою думку;- приймати рішення;- установлювати соціальні контакти (розподіляти обов'язки, взаємодіяти один з одним);

Номер слайду 11

- створювати "кінцевий продукт" - матеріальний носій проектної діяльності (доповідь, реферат, фільм, календар, журнал, сценарій);- підготувати цикл занять з тем, які зацікавили б учнів середніх класів;- представляти створене перед аудиторією;- оцінювати себе та інших;- критикувати, а найголовніше - нести відповідальність за свою роботу перед собою, своєю групою, всім колективом.

Номер слайду 12

Система підготовки:- інформаційна;- організаційно-практична;- рефлексивна;- корекційна;- методологічна.

Номер слайду 13

Дякуємо за увагу!

pptx
До підручника
Українська мова (академічний, профільний рівень) 11 клас (Шелехова Г.Т., Бондаренко Н.В., Новосьолова В.І.)
Додано
8 серпня
Переглядів
59
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку